Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

STRESZCZENIE: Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że korzystanie z telewizora czy radia wymaga ponoszenia pewnych opłat, a ich nieuiszczanie grozi sankcjami. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika. Osoby fizyczne nadal mają płacić jeden abonament, niezależnie od tego, ile odbiorników mają w domu. Niektóre zasady jednak uległy zmianie. Poznaj więc zasady opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Kto jest zwolniony z obowiązku płacenia abonamentu? Ile będą wynosiły opłaty w 2010 roku? Kto może skontrolować, czy używasz niezarejestrowanego odbiornika i jaka za to grozi kara? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu - przeczytaj.

FRAGMENT ARTYKUŁU:   Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje, iż maksymalna miesięczna opłata za używanie odbiornika radiowego wynosi 5,94 zł, a za używanie radia i telewizji – 18,68 zł, przy czym (...)

Podobne Opinie Prawne

  • Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV

    W maju 2005 roku sprzedałam mieszkanie i równocześnie zapłaciłam ostatni raz abonament radiowo - telewizyjny. Niestety nie zgłosiłam rezygnacji. W październiku 2007 roku chciałam znowu zacząć (...)

  • Abonament RTV a telewizja kablowa

    Prowadzę hotel w średniej wielkości mieście. Na potrzeby gości w pokojach zainstalowane są telewizory, a program TV dostarczany jest za pośrednictwem sieci kablowej, której płacę w/g wystawianych (...)

  • Opłata abonamentowa za radio przenośne

    Uiszczam opłatę abonamentową za radio i telewizor. Posiadam w domu oprócz stacjonarnych odbiorników także małe radio przenośne (razem z odtwarzaczem MP3). Korzystam z niego nie tylko w domu, ale (...)

  • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

    Podpisując umowę najmu lokalu (mieszkania), zobowiązałam się do opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jest to dla mnie oczywista sytuacja, jednak chciałam dokonywać opłat we własnym imieniu. (...)

  • Przedawnienie abonamentu RTV

    Bardzo dawno temu osoba zarejestrowała odbiornik RTV. Może to był rok 1982. Po pewnym czasie zaprzestała opłacać abonament RTV, który już ok. 15 lat nie jest opłacany. Były wysyłane wezwania (...)

 

Komentarze: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  • klimek 2012-09-08 08:25:39

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

    1.Czy już wszystkie urzędy i instytucje podległe Panu Tuskowi i innym ministrom, dokonały opłat za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych. 2. Kto (jakie instytucje i zakłady) już otrzymało wezwania do opłat zaległych i do ilu skierowano komornika w celu egzekucji. 3. Czy w stosunku do tych publikatorów które nawoływały do nie opłacania abonamentu, będą wyciągane wnioski i jakie.

  • qwerty 2012-03-12 17:10:56

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

    Poje*bało was.

  • preuss zygfryd 2012-02-18 09:42:08

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

    Mam wiek powyzej 60 lat gus podal ze srednia placa krajowa wyniosla za 2011 ,3399.52 czli 50 %tej sumy =1699.76 suma ta zwalniala by mnie z oplat za telewizje. bo mam za 2011 emeryture 1360. natomiast poczta polska oglosila ze zwolnione beda osoby majace plce za 2011 w wysokosci 1612.42.z oplat za telewizje kto ma racje znow probuja emerytow okrasc. prosze o odpowiedz b pilne

  • Weltreise 2010-01-23 19:59:45

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Ja nie mam TV i dobrze mi z tym. W życiu nie zapłaciłbym za ten szajs - najlepsze filmy puszczają po 23 - ciekawe dla kogo - chyba dla siebie, bo tam siedzą i nie mają co robić. Jakby uczciwie robili, to wiedzieliby, że o tej porze ludzie pracy śpią. Precz z opłatami na darmozjadów. I oczywiście precz z opłacanymi z abonamentu "gwiazdami" dziennikarskimi którzy już nie wiedzą, czy mają wybrać publiczną czy nie i gdzie się więcej nachapią. Kasa z reklam im nie starczy? Żenada.

  • B.B 2010-01-23 02:39:16

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    POPIERAM TELEWIZJĘ PUBLICZNĄ I LICZĘ NA TO, ŻE WKRÓTCE WYWIOZĄ NA TACZKACH "PIERRRRR...RDOLONEGO ŻYDO-DOJCZLAN-DOWSKIEGO-KOMUCHA", KTÓRY CHCE KONTYNUOWAĆ "BUSKOWĄ..." (WIADOMO ZA JAKIE SREBRNIKI I STANOWISKA) "LIBERALNĄ POLITYKĘ" OSZUKAŃCZEJ WYPRZEDAŻY POLSKI

  • zuza 2010-01-22 23:50:31

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Dziwię się wcześniejszym wypowiedziom, zależy mi na rzetelnej i uczciwej informacji płacę abonament i liczę ,że TVP mnie nie zawiedzie i dostarczy prawdziwych i sprawdzonych informacji nie lubię i nie mam czasu na oglądanie kłamstw. Na dzień dzisiejszy to tylko ufam wiadomościom TVP Rozumiem,że informacje pozyskane w TVP najbardziej przedstawiają prawdziwe fakty a mi zależy na obiektywnej prawdzie, chcę wiedzieć w jakim kraju żyję i interesuje mnie tylko prawda nawet ta najgorsza! pozdrawiam widzów wiadomości.

  • arczi 2010-01-22 14:26:46

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    to jest podatek od tzw luksusu dawna komuna. Nich zmniejszą te kosmiczne gaże dla tych redaktorków, to będą mieli na realizację misji. Choć to wątpliwe. Telewizja publiczna w czasie wakacji puszcza blok powtórkowy, a w pozostałą część roku powtarza co już wcześniej ogladaliśmy.

  • Dziadzio 2010-01-22 13:15:18

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    To jest sztuczne utrzymywanie pokomunistycznego molocha płaciłem za kołhożnik ,następnie za radio,telewizor.Kiedy ten moloch wymyśli opłatę za używanie lodówki,mikrofali,kuchenki elektrycznej,czy innych urządzeń elektrycznych używanych w domu.KRRiT,powinna zniknąć razem z KCPZPR.

  • Oakmoss 2010-01-22 12:12:11

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W ustawie zostały one połączone alternatywną zwykłą ?lub?, gdyż są tacy użytkownicy którzy posiadają tylko odbiornik radiofoniczny lub tylko odbiornik telewizyjny. Jeśli użytkownik posiada oba rodzaje odbiorników ma obowiązek uiszczenia obu opłat. Co zaś tyczy się abonamentu telewizji satelitarnej, jest to opłata niezależna od opłaty abonamentowej ustalonej w ustawie, którą należy uiścić bez względu na opłaty dla prywatnych nadawców, którym została udzielona koncesja na rozpowszechnianie programów przez KRRiT. Pobierana jest bowiem, wg wskazań ustawy, za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych (a także posiadanie odbiornika w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu).

  • makjuz 2010-01-22 10:42:30

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Pieprzenie o tej kontrybucji radiowotelewizyjnej. Chcą propagandy,niechaj płacą. Z tymi pieprzonymi gażami za dowcipy dla ludu, ja mam z tej nędznej emerytury dopłacac do tych pajaców. O nie,nie ze mną takie numery.

  • Jędrek 2010-01-21 22:00:38

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    PS. NIC Publiczna NIE WARTA. Niech się podzielą operatorzy satelitarnej (z tej korzystam)- JA NIE ZAPŁACĘ!!!

  • Jędrek 2010-01-21 21:58:08

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    ..tym bardziej w TV publicznej!!!

  • konopielka 2010-01-21 19:47:01

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Jak wygląda kontrola propagacji fal w Psich Wólkach, górskich dolinach? Nie ma takowej? Pysznie! ten temat w ogóle nie egzystuje w temacie "abonament". Pomijam ryczące reklamy i fakt, że cokolwiek wartościowego jest nadawane po 22 godz.

  • WOJCIECH 2010-01-21 18:28:50

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    W SAMOCHODZIE ODBIERAM TYLKO NA UKF-IE, W DOMU TYLKO TELEWIZJE SATELITARNA ZA KTORA PLACE OPERATOROWI...KOMU JESZCZE MUSZE...???

  • KOPER 2010-01-21 16:26:51

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    prosze niech placa ci to nadaja reklamy, i ci co biora ogromne wyplty miesieczne w Tv za co mam placic??????? Nie placilem nie place i nie bede placil a mam 50-tke na plecach,NIE MA PODSTAW PRAWNYCH I TYLE.CzY TO JASNE.KOPER

  • Krzysiek 2010-01-21 15:37:00

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Mam pytanie może głupie (ale podobno nie ma głupich pytań) Jeśli korzystam z satelitarnej telewizji tj. np cyfra i opłacam tam abonament w wysokości 160 zł za miesiąc to czy muszę płacić jeszcze dla KRRiT czy jestem zwolniony z takowej opłaty.

  • Krzysiek 2010-01-21 14:23:30

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok

    Mam pytanie może głupie (ale podobno nie ma głupich pytań) Jeśli korzystam z satelitarnej telewizji tj. np cyfra i opłacam tam abonament w wysokości 160 zł za miesiąc to czy muszę płacić jeszcze dla KRRiT czy jestem zwolniony z takowej opłaty.

  • Miras 2010-01-21 13:56:50

    Re: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2010 rok