Marsz Żywych - 1 maja 2008 roku, Oświęcim

Organizacja

Organizatorem Marszu Żywych jest organizacja International March of the Living (www.motl.org).

Dyrektorem Marszu Żywych jest Pan Aharon Tamir.

W 2008 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zajmuje się sprawami związanymi z uczestniczeniem polskiej młodzieży w Marszu Żywych.

Jednostką MEN odpowiedzialną za to zadanie jest Departament Współpracy Międzynarodowej. Sprawę prowadzi Joanna Iwaszkiewicz tel. (22) 34 74 182.

Program

Międzynarodowy Program edukacyjny pn. Marsz Żywych odbywać się będzie w Polsce i Izraelu w dniach 28 kwietnia - 11 maja 2008 roku. Celem programu jest przekazanie młodym ludziom wiedzy o tragedii Holokaustu.

Porady prawne

Marsz i Ceremonia w Auschwitz-Birkenau będą miały miejsce w dniu 1 maja 2008 r. W Marszu przewidziany jest udział ok. 8 000 osób różnych narodowości i wyznań, które przyjadą z wielu krajów i regionów, w tym z Izraela, USA, Kanady, Australii, Meksyku, Japonii, Turcji, Szwecji, Niemiec, Belgii, Grecji, Holandii, Szwajcarii. Z Polski uczestniczyć będzie w Ceremonii ok. 1 500 uczniów i studentów.
Więcej informacji na temat idei, historii Marszu Żywych oraz relacji uczestników tego wydarzenia z lat ubiegłych – tutaj

W ramach Marszu Żywych – w okresie od 28 kwietnia do 4 maja br. młodzież ze Światowej Diaspory Żydowskiej odwiedzi m.in. Warszawę, Kraków, Radom, Łódź, Częstochowę, Oświęcim, Lublin, Zamość, Kazimierz Dolny, Tarnów, Rzeszów. Przewiduje się spotkania młodzieży z Diaspory z grupami młodzieży polskiej (szczegóły organizacyjne spotkań pozostawiając zainteresowanym grupom do uzgodnienia między sobą).

Zgłoszenia do udziału

Podmioty zainteresowane uczestnictwem w Programie proszone są o przesłanie do dnia 28 marca 2008 roku wypełnionego formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej na adres: jiwaszk@men.gov.pl. Zgłoszenia nadesłane po terminie lub niezawierające danych wskazanych w formularzu nie będą rozpatrywane.

Źródło: www.men.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika