Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

STRESZCZENIE: Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić czoła wysokim kosztom pochówku osoby zmarłej. Zasiłek pogrzebowy ma z jednej strony złagodzić cierpienie, a z drugiej pomóc materialnie rodzinie zmarłego. W razie poniesienia kosztów pogrzebu przez więcej niż jedną osobę lub podmiot, zasiłek pogrzebowy ulega podziałowi między te osoby lub podmioty - proporcjonalnie do poniesionych kosztów pogrzebu. Jeżeli jednak pogrzeb organizowany był na koszt państwa, organizacji politycznej lub społecznej, lecz członek rodziny poniósł również część jego kosztów, zasiłek pogrzebowy przysługuje temu członkowi rodziny w kwocie 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

FRAGMENT ARTYKUŁU:   Co to jest zasiłek pogrzebowy ? Zasiłek pogrzebowy jest to jednorazowe świadczenie, które jest przyznawane na pokrycie kosztów pogrzebu. Zasiłek pogrzebowy przysługuje w razie (...)

Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Prawo do zasiłku pogrzebowego

    Kto i na jakiej podstawie może otrzymać świadczenie pieniężne (np. w ramach ubezpieczenia - PZU, ZUS, KRUS) po zmarłej osobie? Czy osoba, która nie poniosła kosztów związanych z pogrzebem zmarłej, (...)

  • Ustanie ubezpieczenia a wyrejestrowanie z ZUS

    Pracownik miał podpisana umowę o prace do 15 marca. Dopiero za kilkanaście dni podpisze umowę z innym pracodawcą. Jest zrozumiałe, że przez ten czas nie będzie się rejestrował na kilka dni na (...)

  • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne

    W latach czerwiec 1999 - marzec 2001 r. prowadziłam działalność gospodarczą - pośrednictwo ubezpieczeniowe. W maju 2000 r. przebywałam na zwolnieniu chorobowym (ciąża) i wtedy też dostałam informację (...)

  • Zasiłek dla absolwenta

    Jeżeli syn skończył studia inżynierskie i zarejestrował się w Rejonowym Urzędzie Pracy, to czy należy mu się zasiłek dla bezrobotnych i na jaki okres? Czy należy mu się zasiłek, jeżeli w (...)

  • Zasiłek z opieki społecznej na koszty pogrzebu

    Na początku czerwca br. zmarł brat mojej matki. Okazało się, że nie miał ubezpieczenia ani w ZUS ani w KRUS. Nie miał także prawa do opieki medycznej. Dwaj pozostali bracia matki są na tzw. pomostowej (...)

 

Komentarze: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

  • iwona 2011-05-17 11:01:24

    Re: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

    dostaje zasiłek stały z opieki społecznej.mam niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym. czy należy mi się coś po ojcu który zmarł? . rodzina powiedziała że nic mi się nie należy gdyż nie pracuje i nie jestem nigdzie ubezpieczona prywatnie.A na to co dostaje z opieki nic mi sie nie należy.Wiec mama nie morze przepisać na mnie ubezpieczenia gdyz nic nie dostaje. zaznaczam że ja sie opiekuje mamą i ona chciała by abym to ja w razie jej smierci wszystkim się za zajeła .proszę mi powiedzieć jak z tym wszystkim jest

  • renata 2011-02-21 18:29:20

    Re: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

    Niestety nadal nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie w sposób precyzyjny. Ponawiam wiec pytanie/ Czy mnie jako synowej osoby zmarłej nalezy sie zasiłek pogrzebowy/ Dlaczego o to pytam, bo jestem na rencie osoba niepełnosprawna poruszam sie na wózku inwalidzkim i po pierwsze zeby pojechac na pogrzeb z Warszawy do Krakowa to nie płace 100% za bilet pkp ale gdzie mam sie zatrzymac jak nie ma miejsca dla mnie w byłym domu tescia za małe mieszkanie na pietrze i sa bariery architektoniczne brak windy, kto mnie wniesie po schodach, poza tym jest mróz przeziębię się, gdzie jest jakaś informacja o tanich hoteleach bez barier dla osób niepełnosprawnych i z renty musiałabym zapłacic za nocleg, żywność i wieniec tez by sie przydał albo chociaz kwiaty jak nakazuje tradycja. OCZYWISCIE JEGO CÓRKA ZAŁATWIA CAŁY POGRZEB wiec ona dostanie zasiłek a ja gdybym wiedziała że mu sie tak przydarzy w tym miesiacu to składałambym z renty na Jego pogrzeb a był to wspaniały człowiek!

  • august siedlczyńs 2011-02-21 15:42:02

    Re: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

    Godny pochówek przysługuje każdemu i w każdym czasie i to bez względu na stanowisko czy zasługi. Na ten cel pieniądze powinny być uwzględnione w budżecie Państwa na podstawie analizy zdrowotnej Społeczeństwa przez Ministra Zdrowia.Każde zjawisko śmierci powinno być rozpatrzone pod okiem naukowców w kierunku poprawy zdrowotności ogólnej.Od tego zależy dalszy rozwój prawidłowych zdarzeń normalizacji w relacjach Społecznych.Tej sprawy nie można traktować tylko pod kątem pieniądza.

  • Anna 2010-01-19 19:51:56

    Re: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

    "Na pokrycie kosztów pogrzebu" nie jest jednoznaczne ze "zwrotem na koszt pogrzebu",przedtem wystarczał akt zgonu.

  • Anna 2010-01-19 19:50:14

    Re: Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje

    Co mają zrobić osoby,które muszą pobrać zasiłek,aby dokonać czynności pogrzebowych/nie posiadają na ten cel pieniędzy/?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 1
  • 9
  • 3
  • 1
  • 9
  • 3
  • osób
Zobacz ich opinie:
  • ulan.

    2014-04-15

    Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
  • Krzysztof Górecki

    2014-04-16

    Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
  • anna.lewińska

    2014-04-15

    Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.
  • marko55

    2014-03-31

    Dziekuje za otrzymana ocenę.Jest profesjonalna i wyjaśnia problem.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Krystyna G

    2014-03-20

    dziekuje za otrzymaną opinię, bardzo mi pomogła rozwikłać problem, o który pytałam
  • Barbara Z.

    2014-03-25

    Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik.pl Na doprecyzowane pytanie po otrzymaniu opinii dostałam odpowiedź która w pełni mnie satysfakcjonuje. Teraz wiem jak postąpić. Zespół prawników jest profesjonalny i rzetelny. Wycena usługi również nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do usług prawników w mojej miejscowości. Dziękuję i pozdrawiam
  • Doris

    2014-03-27

    Opinia jest podana rzetelnie i profesjonalnie. Bardzo Dziękuję. Z porady korzystam już po raz drugi i jestem zadowolona. Dziękuję !
  • teresa bielecka

    2014-03-25

    witam-na razie bardzo Wam dziękuję w imieniu tej biednej Mamy-9 dzieci-postanowiłam Jej pomóc,choć sama walczę z bardzo złośliwym rakiem-jestem łysa i sama mam swe poroblemy,ale Wasza opinia mi się podoba,także jeszcze raz wielkie dzięki.Serdecznie pozdrawiam cały Wasz Zespół.Przypuszczam,że będę potrrzebowała dodatkowej pomocy,także pewnie się do Was zwrócę-DZIEKI
  • Bogdan T.

    2014-03-24

    Dziekuje za otrzymana opinie.Jest profesjonalna i rzeczywiscie wyjasnia problem.Pomaga w dalszym postepowaniu.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Janusz S.

    2014-03-10

    Opinia wyjaśnia zakres zadanego pytania w sposób jasny rysując kilka dróg rozwiązania.

Porady prawne

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane