Sposoby dokumentowania usług transportu towarów wykonywanego w całości na terytorium kraju stanowiącego (...)

Sposoby dokumentowania usług transportu towarów wykonywanego w całości na terytorium kraju stanowiącego część usługi transportu międzynarodowego.

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137 poz.926 z późn. zm.) w odpowiedzi na złożone w dniu 01.06.2004 roku zapytanie o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do przedstawionego stanu faktycznego następująco:
zapytanie dotyczy: sposobu dokumentowania usług transportu towarów wykonywanego w całości na terytorium kraju stanowiącego część usługi transportu międzynarodowego.

Zgodnie z art. 83 ust. 5 pkt. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54 poz. 535) jedynym sposobem dokumentowania usług transportu międzynarodowego w przypadku transportu towarów przez przewoźnika lub spedytora ? list przewozowy lub dokument spedytorski (kolejowy, lotniczy, samochodowy, konosament morski, konosament żeglugi śródlądowej), stosowany wyłącznie w komunikacji międzynarodowej, lub inny dokument, z którego jednoznacznie wynika, że w wyniku przewozu z miejsca nadania do miejsca przeznaczenia nastąpiło przekroczenie granicy z państwem trzecim oraz faktura wystawiona przez przewoźnika (spedytora) .

Porady prawne

Interpretacji udzielono wg stanu na dzień jej wydania.


Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika