Czy w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej (...)

Czy w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej tworzącej PGK, uzyskany dochód (strata) powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Podatkowej Grupy Kapitałowej, reprezentowanej przez Spółkę Akcyjną, która udzieliła pełnomocnictwa, przedstawione we wniosku z 8 stycznia 2014 r. (data wpływu 13 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczenia dochodu (straty) ze sprzedaży udziałów spółki zależnej wchodzącej w skład podatkowej grupy kapitałowej ? jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek ? uzupełniony pismem z 14 marca 2014 r. (data wpływu 17 marca 2014 r.) ? o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczenia dochodu (straty) ze sprzedaży udziałów spółki zależnej wchodzącej w skład podatkowej grupy kapitałowej.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

X Spółka Akcyjna (dalej: ?X? lub ?Spółka?), spółka dominująca w Grupie Kapitałowej X (dalej: ?GK X?) utworzyła wraz ze spółkami zależnymi:

  • A. Sp. z o.o.,
  • B. Sp. z o.o.,
  • C. Sp. z o.o.,
  • D. Sp. z o.o.,
  • E. Sp. z o.o. (wcześniej: F. Sp. z o.o.),
  • G. S.A.,
  • H. Sp. z o.o.,
  • I. S.A.,
  • J. Sp. z o.o.

(dalej: ?spółki zależne?) Podatkową Grupę Kapitałową (dalej: ?PGK?) w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

PGK została utworzona na podstawie umowy podatkowej grupy kapitałowej zawartej w formie aktu notarialnego (dalej: ?umowa PGK?) i zarejestrowanej przez właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Zgodnie z umową PGK, spółką dominującą w ramach PGK jest X. Jednocześnie, zgodnie z wymogami wskazanymi w art. la ust. 3 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, X została wskazana w umowie PGK jako spółka reprezentująca PGK w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów Ordynacji podatkowej (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749, dalej: ?Ordynacja podatkowa?).

W trakcie okresu trwania PGK, X może sprzedać część lub całość posiadanych udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej, która wraz ze Spółką tworzy PGK. W wyniku sprzedaży części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej, Spółka utraci 95% udział w kapitale zakładowym tej spółki zależnej.

W związku z tym, że poniższe pytanie dotyczy ustalenia dochodu/straty PGK jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej występuje PGK X (dalej: ?Wnioskodawca?), reprezentowana przez X.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej tworzącej PGK, uzyskany dochód (strata) powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK?

Zdaniem Wnioskodawcy, w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej tworzącej PGK otrzymany dochód (strata) z tego tytułu powinien być uwzględniony w rozliczeniu podatkowym PGK, tj. jako część dochodu (straty) Spółki powinien być uwzględniony w dochodzie (stracie) PGK ustalonym zgodnie z art. 7a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy.

Stosownie do przepisu art. la ust. 2 pkt 1 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jednym z warunków uznania podatkowej grupy kapitałowej za podatnika podatku dochodowego od osób prawnych jest posiadanie przez jedną ze spółek tworzących podatkową grupę kapitałową (spółkę dominująca) bezpośrednio 95% udziału w kapitale zakładowym pozostałych spółek tworzących podatkową grupę kapitałową (spółek zależnych).

Ponadto, zgodnie z art. la ust. 2 pkt 1 lit. c ww. ustawy, spółki zależne nie mogą posiadać udziałów w kapitale zakładowym innych spółek tworzących tę grupę.

Jednocześnie ? zgodnie z brzmieniem art. 1a ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ? w razie, gdy w okresie obowiązywania umowy o utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej wystąpią zmiany w stanie faktycznym lub w stanie prawnym, zależne od którejkolwiek ze stron umowy, które naruszają warunki uznania podatkowej grupy kapitałowej za podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, dzień naruszenia któregokolwiek z tych warunków ? z wyjątkiem nieosiągnięcia przez podatkową grupę kapitałową udziału dochodu w przychodach w wysokości co najmniej 3% ? oznacza utratę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych przez PGK oraz koniec jej roku podatkowego.

Zgodnie z art. 8 ust. 7 pkt 2 powyższej ustawy, w takiej sytuacji, dla poszczególnych spółek tworzących grupę, dzień następujący po dniu, w którym PGK utraciła status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, jest dniem rozpoczynającym rok podatkowy tych spółek.

W świetle powyższego, dzień sprzedaży przez X całości lub części posiadanych udziałów w wybranej spółce zależnej będącej członkiem PGK spowoduje utratę wymaganego 95% powiązania kapitałowego i tym samym złamanie warunku, o którym mowa w art. 1a ust. 2 pkt 1 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dzień naruszenia warunku uznania PGK za podatnika podatku dochodowego od osób prawnych będzie, zgodnie z przepisem art. 8 ust. 7 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ostatnim dniem roku podatkowego PGK.

W związku z tym, zeznanie podatkowe PGK za ostatni rok podatkowy jej istnienia powinno obejmować rozliczenie podatku dochodowego za okres od pierwszego dnia rozpoczynającego dany rok podatkowy PGK do dnia, w którym doszło do utraty statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych (tj. włącznie z tym dniem).

Stosownie do art. 7a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w podatkowych grupach kapitałowych przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym jest osiągnięty w roku podatkowym dochód stanowiący nadwyżkę sumy dochodów wszystkich spółek tworzących grupę nad sumą ich strat. Jeżeli za rok podatkowy suma strat przekracza sumę dochodów spółek, różnica stanowi stratę podatkowej grupy kapitałowej. Dochody i straty spółek oblicza się zgodnie z art. 7 ust. 1?3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dochód (strata) Spółki ustalony zgodnie z art. 7 ust. 1 ww. ustawy będzie zatem uwzględniany w dochodzie (stracie) PGK X obliczanym zgodnie z art. 7a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Przepis art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowi, iż przychodami są w szczególności otrzymane pieniądze i wartości pieniężne, przy czym co do zasady, przychodem z odpłatnego zbycia rzeczy lub praw majątkowych jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie.

W myśl art. 12 ust. 3a w związku z art. 12 ust. 3 ww. ustawy, za datę powstania przychodu związanego z działalnością gospodarczą z tytułu zbycia prawa majątkowego uważa się co do zasady dzień zbycia tego prawa, nie później jednak niż dzień wystawienia faktury albo uregulowania należności.

W związku z tym, zdaniem Wnioskodawcy, przychód ze sprzedaży posiadanych udziałów w spółce zależnej tworzącej wraz ze Spółką PGK X powinien zostać rozpoznany w dniu sprzedaży tych udziałów (akcji), czyli w dniu podpisania odpowiedniej umowy przenoszącej prawo do udziałów (akcji), nie później jednak niż w dniu wystawienia faktury albo uregulowania należności.

Z kolei, zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty uzyskania przychodów, które są bezpośrednio związane z przychodami, są potrącalne w tym roku podatkowym, w którym zostały osiągnięte odpowiadające im przychody.

Koszty uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia udziałów (akcji) w spółce ustala się w zależności od tego, w jaki sposób zostały objęte.

Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków na objęcie lub nabycie udziałów albo wkładów w spółdzielni, udziałów albo akcji w spółce oraz innych papierów wartościowych, a także wydatków na nabycie tytułów uczestnictwa lub jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych; wydatki takie są jednak kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia tych wkładów, udziałów, akcji oraz innych papierów wartościowych (?).

W szczególności, zgodnie z art. 15 ust. 1k powyższej ustawy, w przypadku odpłatnego zbycia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny, na dzień zbycia tych udziałów (akcji), wkładów, koszt uzyskania przychodów ustala się w wysokości:

  1. nominalnej wartości objętych udziałów (akcji), wkładów z dnia ich objęcia ? jeżeli te udziały (akcje), wkłady zostały objęte w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część;
    (?)
  2. przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, wynikającej z ewidencji, o których mowa w art. 9 ust. 1, określonej na dzień objęcia tych udziałów (akcji), wkładów, nie wyższej jednak niż ich wartość nominalna z dnia objęcia.

Mając na uwadze powyższe, przychód ze sprzedaży posiadanych udziałów w spółce tworzącej PGK oraz koszt uzyskania przychodu (ustalony zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) powinny zostać rozpoznane w momencie odpłatnego zbycia tych udziałów. Dochód ustalony na zbyciu udziałów w spółce zależnej powinien zostać uwzględniony w dochodzie PGK obliczonym zgodnie z art. 7a ust. 1 ww. ustawy.

Jednocześnie dzień zbycia części lub całości udziałów w spółce zależnej przez Spółkę będzie wyznaczał ostatni dzień roku podatkowego PGK.

Podsumowując, zdaniem Wnioskodawcy, dochód (strata) zrealizowany na sprzedaży części lub całości posiadanych przez X udziałów (akcji) w spółce zależnej tworzącej PGK (w wyniku czego zostanie naruszony warunek uznania PGK za podatnika podatku dochodowego) powinien zostać ujęty w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK.

Powyższe stanowisko znajduje potwierdzenie także w interpretacjach indywidualnych wydanych przez Ministra Finansów:

  • interpretacje indywidualne wydane w dniu 23 maja 2013 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy sygn. ITPB3/423-97ł/13/AW oraz sygn. ITPB3/423-971/13/AW;
  • interpretacja indywidualna wydana w dniu 17 kwietnia 2013 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie sygn. IPPB5/423-119/13-7/RS;
  • interpretacja indywidualna wydana w dniu 12 kwietnia 2013 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie sygn. IPPB5/423-76/13-2/AS;
  • interpretacje indywidualne wydane w dniu 18 stycznia 2013 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy sygn. ITPB3/423-669a/12/AW, sygn. ITPB3/423-669b/12/AW oraz sygn. ITPB3/423-669c/12/AW;
  • interpretacja indywidualna wydana w dniu 3 marca 2010 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach sygn. IBPBI/2/423-981/10/CzP;
  • interpretacja indywidualna wydana w dniu 17 grudnia 2009 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie sygn. IPPB5/423-588/09-10/MB;
  • interpretacja indywidualna wydana w dniu 12 sierpnia 2008 r. przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie sygn. IP-PB3-423-747/08-2/MB.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Podatkowa grupa kapitałowa nie posiada osobowości prawnej, jednakże zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zm.), nadany jej został status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.

Utworzenie podatkowej grupy kapitałowej jest możliwe, gdy zostaną spełnione łącznie wszystkie ustawowe warunki formalne. Zasady tworzenia i funkcjonowania podatkowych grup kapitałowych reguluje przepis art. 1a powołanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zgodnie z art. 1a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatkowa grupa kapitałowa jest podatnikiem, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:

  1. podatkową grupę kapitałową mogą tworzyć wyłącznie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli:
    1. przeciętny kapitał zakładowy, określony w sposób, o którym mowa w art. 16 ust. 7, przypadający na każdą z tych spółek, jest nie niższy niż 1 000 000 zł,
    2. jedna ze spółek, zwana dalej ?spółką dominującą?, posiada bezpośredni 95% udział w kapitale zakładowym lub w tej części kapitału zakładowego pozostałych spółek, zwanych dalej ?spółkami zależnymi?, która na podstawie przepisów o komercjalizacji i prywatyzacji nie została nieodpłatnie lub na zasadach preferencyjnych nabyta przez pracowników, rolników lub rybaków albo która nie stanowi rezerwy mienia Skarbu Państwa na cele reprywatyzacji,
    3. spółki zależne nie posiadają udziałów w kapitale zakładowym innych spółek tworzących tę grupę,
    4. w spółkach tych nie występują zaległości we wpłatach podatków stanowiących dochód budżetu państwa;
  2. spółka dominująca i spółki zależne zawarły, w formie aktu notarialnego, umowę o utworzeniu, na okres co najmniej 3 lat podatkowych, podatkowej grupy kapitałowej i umowa ta, zwana dalej ?umową?, została zarejestrowana przez naczelnika urzędu skarbowego;
  3. po utworzeniu podatkowej grupy kapitałowej spółki tworzące tę grupę spełniają warunki wymienione w pkt 1 lit. a-c, a ponadto:
    1. nie korzystają ze zwolnień od podatku dochodowego na podstawie odrębnych ustaw,
    2. nie pozostają w związkach powodujących zaistnienie okoliczności, o których mowa w art. 11, z podatnikami podatku dochodowego niewchodzącymi w skład podatkowej grupy kapitałowej;
  4. podatkowa grupa kapitałowa osiągnie za każdy rok podatkowy udział dochodów w przychodach, określony zgodnie z art. 7a ust. 1, w wysokości co najmniej 3%.

Grupa traci swój status podatkowy albo na skutek upływu okresu obowiązywania umowy o jej utworzeniu, albo z powodu naruszenia któregoś z warunków koniecznych do utrzymania specjalnego statusu podatkowego.

Stosownie do art. 1a ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w razie gdy w okresie obowiązywania umowy wystąpią zmiany w stanie faktycznym lub w stanie prawnym, zależne od którejkolwiek ze stron umowy, które naruszają warunki uznania podatkowej grupy kapitałowej za podatnika podatku dochodowego, dzień naruszenia któregokolwiek z tych warunków, z zastrzeżeniem ust. 12, oznacza utratę statusu podatnika oraz koniec jej roku podatkowego.

Ponadto, w myśl art. 8 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przepisy ust. 1?5 stosuje się odpowiednio do podatkowych grup kapitałowych. Dla poszczególnych spółek tworzących grupę:

  1. dzień poprzedzający początek roku podatkowego przyjętego przez grupę jest dniem kończącym rok podatkowy tych spółek;
  2. dzień następujący po dniu, w którym upłynął okres obowiązywania umowy lub w którym grupa utraciła status podatkowej grupy kapitałowej, jest dniem rozpoczynającym rok podatkowy tych spółek.

Z powyższego wynika, że ustawodawca w sposób precyzyjny określił moment utraty przez grupę statusu podatnika. Jest nim dzień naruszenia któregokolwiek warunku istnienia PGK. Jedynym wyjątkiem od reguły jest tutaj warunek 3% dochodowości.

Z treści powołanego przepisu wynika również, że skutki prawne naruszenia któregoś z warunków określonych w art. 1a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, następują od momentu zaistnienia tego naruszenia (ex nunc).

Jak wynika z przedstawionego przez Wnioskodawcę opisu sprawy, PGK została utworzona na podstawie umowy podatkowej grupy kapitałowej zawartej w formie aktu notarialnego i zarejestrowanej przez właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Zgodnie z umową PGK, spółką dominującą w ramach PGK jest X. W trakcie okresu trwania PGK, X może sprzedać część lub całość posiadanych udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej, która wraz ze Spółką tworzy PGK. W wyniku sprzedaży części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej, Spółka utraci 95% udział w kapitale zakładowym tej spółki zależnej.

Na tle tak opisanego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca powziął wątpliwość, czy w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej tworzącej PGK, uzyskany dochód (strata) powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK.

Dokonując rozstrzygnięcia w analizowanej sprawie należy w pierwszej kolejności stwierdzić, że z uwagi na fakt, iż w wyniku sprzedaży udziałów (akcji) spółki zależnej zostanie naruszony warunek uznania Podatkowej Grupy Kapitałowej za podatnika podatku dochodowego od osób prawnych wskazany w art. 1a ust. 2 pkt 1 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dzień sprzedaży ww. udziałów (akcji) będzie ostatnim dniem roku podatkowego Podatkowej Grupy Kapitałowej, natomiast dla Spółki i spółek zależnych (jako spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową), dzień następujący po tym dniu będzie dniem rozpoczynającym nowy rok podatkowy.

Jednocześnie, skoro zgodnie z przyjętymi założeniami Spółka X jest spółką reprezentującą Podatkową Grupę Kapitałową w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów Ordynacji podatkowej w rozumieniu art. 1a ust. 3 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, to na tej Spółce spoczywać będzie obowiązek dokonania rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Podatkowej Grupy Kapitałowej.

Zgodnie z art. 7a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w podatkowych grupach kapitałowych przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym, obliczanym zgodnie z art. 19, jest osiągnięty w roku podatkowym dochód stanowiący nadwyżkę sumy dochodów wszystkich spółek tworzących grupę nad sumą ich strat. Jeżeli za rok podatkowy suma strat przekracza sumę dochodów spółek, różnica stanowi natomiast stratę podatkowej grupy kapitałowej. Dochody i straty spółek oblicza się przy tym na zasadach określonych w art. 7 ust. 1?3 powołanej ustawy.

W konsekwencji, w przypadku sprzedaży przez X części lub całości udziałów (akcji) w wybranej spółce zależnej tworzącej Podatkową Grupę Kapitałową otrzymany dochód (strata) z tego tytułu powinien być uwzględniony w rozliczeniu podatkowym Podatkowej Grupy Kapitałowej.

Odnosząc się natomiast do powołanych przez Wnioskodawcę interpretacji indywidualnych, należy stwierdzić, że są one rozstrzygnięciami wydanymi w konkretnych sprawach, osadzonych w określonym stanie faktycznym i tylko do nich się odnoszących, w związku z tym nie mają mocy powszechnie obowiązującego prawa.

Jednocześnie należy wskazać, że z uwagi na fakt, iż to pytanie podatkowe wyznacza zakres przedmiotowy wniosku, niniejsza interpretacja dotyczy tylko spraw będących przedmiotem zapytania Wnioskodawcy. Inne kwestie przedstawione we własnym stanowisku Wnioskodawcy (odnośnie ustalania przychodów i kosztów jego uzyskania w przypadku odpłatnego zbycia udziałów/akcji), które nie zostały objęte pytaniem nie mogą być ? zgodnie z art. 14b § 1 Ordynacji podatkowej ? rozpatrzone.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, ul. Ratajczaka 10/12, 61-815 Poznań, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację ? w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu ? do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ? t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy), na adres: Izba Skarbowa w Poznaniu, Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie, ul. Dekana 6, 64-100 Leszno.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika