Skorygowanie deklaracji PCC-3. sygn: IPPB2/436-155/10-2/MZ

Skorygowanie deklaracji PCC-3.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28.04.2010 r. (data wpływu 10.05.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skorygowania deklaracji PCC-3 - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10.05.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skorygowania deklaracji PCC-3.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

D. dalej: Spółka) zawarła w dniu 29 stycznia 2009 r. umowę sprzedaży, na mocy której niepowiązany ze Spółką podmiot zagraniczny (dalej: Sprzedający) zobowiązał się do sprzedaży na rzecz Spółki akcji (dalej: Akcje) w niepowiązanych ze Spółką polskich spółkach kapitałowych nienotowanych na regulowanym rynku giełdowym (dalej: Nabywane Spółki). Umowa ta (dalej: Umowa) została zawarta na terytorium Polski.

Zgodnie z postanowieniami Umowy, faktyczne wykonanie umowy, tj. przeniesienie własności Akcji na rzecz Spółki, jak i zapłata przez Spółkę ceny z tytułu tej transakcji, nastąpić miała po spełnieniu określonych w Umowie warunków, tj. m. in. po uzyskaniu zezwoleń odpowiednich władz na przeprowadzenie transakcji, uzyskaniu zgody odpowiednich organów spółek zaangażowanych w transakcję na jej realizację oraz sporządzeniu i zatwierdzeniu sprawozdań finansowych w nabywanych Spółkach dotyczących roku 2008.

Moment ziszczenia się wspomnianych warunków oraz w konsekwencji moment wykonania Umowy strony określiły jako Datę Zamknięcia.

Jednocześnie, cena nabycia Akcji nie została określona w Umowie kwotowo, lecz miała zostać wyliczona przez strony Umowy przed Datą Zamknięcia, z uwzględnieniem pewnych czynników pozwalających na ustalenie wartości rynkowej zbywanych Akcji. W szczególności, cena ta miała być generalnie określona w oparciu o wskazaną w Umowie kwotowo przewidzianą wartość przedsiębiorstw objętych analizowaną transakcją zbycia Akcji (tj. Nabywanych Spółek oraz ich spółek zależnych), określoną na dzień zawarcia Umowy, tj. 29 stycznia 2009 r., zmodyfikowaną o m. in.:

(i) wartość zadłużenia oraz wartość kapitału obrotowego netto tych przedsiębiorstw na dzień 31 grudnia 2008 r.,
(ii) wartość akcji w nabywanych Spółkach, pozostających w posiadaniu podmiotów trzecich na dzień 31 grudnia 2008 r., itp.

Wskazana przez strony w Umowie kwotowo wartość przedsiębiorstw (wspomniana powyżej) została w rzeczywistości określona na podstawie wyceny dokonanej w oparciu o pewne prognozy dotyczące przyszłej kondycji nabywanych Spółek. Prognozy te oparto na informacjach uzyskanych od Sprzedającego bazujących na przewidywanym rozwoju aktywności gospodarczej nabywanych Spółek w przyszłości. Wartość pozostałych składników ceny (w tym m. In. wspomnianych w punktach (i) oraz (ii) powyżej) ustalona miała być na podstawie dostarczonych Spółce do wglądu przed Datą Zamknięcia odpowiednich sprawozdań finansowych, zbadanych i zatwierdzonych przez audytora (audyt był przeprowadzony w celu potwierdzenia właściwej wartości rynkowej składników mających wpływ na określenie ceny, o których mowa powyżej).

W związku z dokonaniem czynności cywilnoprawnej (zawarciem Umowy) w dniu 29 stycznia 2009 r., Spółka złożyła deklarację PCC-3 do właściwego urzędu skarbowego dotyczącą omawianej transakcji. Z uwagi na fakt, iż cena nabycia Akcji w Umowie nie została określona kwotowo a ich właściwa wartość miała zostać ostatecznie obliczona (z uwzględnieniem dodatkowych czynników, o których mowa powyżej) w momencie otrzymania danych finansowych za rok 2008, Spółka wykazała w złożonej deklaracji PCC-3 jedynie szacunkową cenę nabycia, wstępnie skalkulowaną w oparciu o informacje przekazane przez Sprzedającego (tj. w oparciu o możliwe do uzyskania ostatnie właściwe dane finansowe aktualne na dzień 31 grudnia 2007 r.), jakkolwiek nie zweryfikowane przez Kupującego. W tamtym momencie Spółka nie miała możliwości ostatecznej oceny wartości spółek objętych analizowaną transakcją zbycia Akcji określonej na dzień zawarcia Umowy. Wspomniana szacunkowa cena nabycia określona została przez Spółkę jedynie dla potrzeb złożenia deklaracji PCC i nie odzwierciedlała faktycznej wartości rynkowej Akcji na dzień zawarcia Umowy (która nie mogła być jednoznacznie określona w momencie składania deklaracji PCC-3 z uwagi na brak wszystkich niezbędnych danych, stanowiących element kalkulacyjny ceny nabycia/ wartości rynkowej Akcji w nabywanych Spółkach).

Po zawarciu Umowy oraz złożeniu przez Spółkę wspomnianej deklaracji PCC-3, Spółka stwierdziła, że informacje i prognozy dostarczone przez Sprzedającego nie były miarodajne i aktualne na dzień zawarcia Umowy. Dlatego, czynności prowadzące do wstępnego ustalenia wartości nabywanych Spółek określonej w Umowie nie mogły zostać potwierdzone w ramach właściwego procesu wyceny. Przyczyną takiego stanu rzeczy był głównie negatywny rozwój wydarzeń na rynku, który rozpoczął się w czwartym kwartale 2008 roku, o którym strony nie były w pełni poinformowane na dzień zawarcia umowy, jakkolwiek już w momencie zawarcia tej Umowy, wartość nabywanych Spółek powinna była być niższa. W dniu 17 lipca 2009 r. strony zawarty aneks do Umowy wskazujący na odpowiednią zmianę zasad kalkulacji faktycznej ceny nabycia Akcji i określiły w Umowie, iż w wyniku światowego kryzysu finansowego i ekonomicznego oraz jego wpływu na nabywane Spółki, który nastąpił już w momencie dokonywania transakcji, na wniosek Nabywcy strony tej transakcji uzgodniły obniżenie ceny nabycia Akcji i określiły faktyczną, ostateczną cenę Akcji na poziomie niższym niż ich oszacowana wartość wskazana w Umowie zawartej 29 stycznia 2009 r. (uwzględniając aktualne prognozy i rozwój sytuacji rynkowej).

Ostateczne wykonanie Umowy, tj. przeniesienie na rzecz Spółki własności Akcji oraz zapłata przez Spółkę ceny nabycia Akcji nastąpiły w dniu 21 lipca 2009 r., uznanym przez strony za datę Zamknięcia (w celu udokumentowania zrealizowania tej transakcji strony sporządziły również Protokół Zamknięcia datowany na dzień 21 lipca 2009 r.).

Faktyczna cena nabycia Akcji na dzień zawarcia Umowy, określona według metodologii przewidzianej w Umowie, a także potwierdzona w aneksie do Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz w Protokóle Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r., ostatecznie okazała się być niższa od wstępnie szacowanej przez Spółkę ceny nabycia Akcji, wykazanej uprzednio w deklaracji PCC-3 złożonej przez Spółkę (która została skalkulowana w oparciu o nieprawidłową i nieaktualną wartość spółek objętych omawianą transakcją oraz nieaktualne czynniki mające wpływ na cenę nabycia Akcji, tj. wartość zadłużenia oraz wartość kapitału obrotowego netto, określone na dzień 31 grudnia 2007 r., z uwagi na fakt, iż dane finansowe na dzień 31 grudnia 2008 r. nie były jeszcze dostępne).

W konsekwencji, kwota podstawy opodatkowania oraz kwota zobowiązania podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych wykazana przez Spółkę w pierwotnie złożonej deklaracji PCC-3 (określona jedynie szacunkowo ? z uwagi na brak wszystkich niezbędnych danych na dzień zawarcia Umowy), okazała się zawyżona w stosunku do faktycznej podstawy opodatkowania (ceny nabycia/wartości rynkowej Akcji) oraz prawidłowej kwoty podatku, skalkulowanej na dzień zawarcia Umowy, z uwzględnieniem treści aneksu do Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz Protokołu Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy, w powyżej przedstawionym stanie faktycznym, Spółce przysługiwać będzie prawo do skorygowania uprzednio złożonej deklaracji PCC-3 i wykazania w korekcie deklaracji obniżonej (w porównaniu do pierwotnie zadeklarowanej) ceny Akcji w wysokości wynikającej z aneksu do Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz protokołu Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r., jak również prawo do otrzymania zwrotu różnicy pomiędzy kwotą podatku zapłaconego a kwotą podatku wynikającą z takiej korekty...

Zdaniem Wnioskodawcy:

Planowana transakcja będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) na mocy art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o PCC. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą zawarcia umowy sprzedaży Akcji, tj. z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej (art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o PCC). Obowiązek podatkowy na mocy art. 4 pkt 1 ustawy będzie ciążył na Spółce jako kupującym.

Jednocześnie podstawa opodatkowania PCC powinna być określona zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o PCC, który stanowi, że w przypadku umowy sprzedaży praw majątkowych podstawę opodatkowania stanowi wartość rynkowa prawa majątkowego. Wartość rynkową przedmiotu czynności cywilnoprawnej określa się ? zgodnie z art. 6 ust. 2 tej ustawy ? na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie prawami majątkowymi tego samego rodzaju, z dnia dokonania tej czynności, bez odliczania długów i ciężarów. W konsekwencji należy uznać, iż podstawa opodatkowania PCC z tytułu transakcji nabycia przez Spółkę Akcji powinna odpowiadać wartości rynkowej prawa majątkowego na dzień dokonania czynności (zawarcia Umowy).

Mając na uwadze powyższe, a także fakt, iż:

  • strony Umowy (Spółka i Sprzedający) są podmiotami niepowiązanymi, przez co ustaloną pomiędzy nimi cenę nabycia Akcji uznać należy za ich wartość rynkową,
  • w momencie zawarcia Umowy nie było możliwe jednoznaczne ustalenie ceny nabycia Akcji zgodnie z metodologią przewidzianą w Umowie ? z uwagi na brak wszystkich niezbędnych danych, stanowiących element kalkulacyjny ceny nabycia/ wartości rynkowej Akcji w nabywanych Spółkach na dzień zawarcia Umowy,
  • prawidłowe określenie ceny nabycia Akcji nastąpić mogło dopiero w terminie późniejszym, tj. w momencie uzyskania odpowiednich (zweryfikowanych przez audytora) danych finansowych dotyczących nabywanych Spółek, właściwych na dzień zawarcia Umowy, tj. na dzień 29 stycznia 2009 r.,
  • wykazana w złożonej pierwotnie przez Spółkę deklaracji PCC-3 kwota podstawy opodatkowania została wstępnie oszacowana na podstawie niepełnych/nieaktualnych danych finansowych dotyczących nabywanych Spółek i nie odpowiadała faktycznej wartości rynkowej Akcji na dzień zawarcia Umowy,
  • faktyczna cena nabycia Akcji na dzień zawarcia Umowy, określona według metodologii przewidzianej w Umowie, została ostatecznie obliczona przed Datą Zamknięcia i potwierdzona w aneksie do Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz w Protokole Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r.,
  • faktyczna cena nabycia Akcji na dzień zawarcia Umowy ostatecznie okazała się niższa od wstępnie szacowanej przez Spółkę ceny nabycia, wykazanej uprzednio w deklaracji PCC-3 złożonej przez Spółkę.

Spółka uważa, iż jest uprawniona do skorygowania złożonej pierwotnie deklaracji PCC-3 dotyczącej zawarcia Umowy i odpowiedniego obniżenia zadeklarowanej poprzednio podstawy opodatkowania PCC (do wartości odpowiadającej cenie nabycia Akcji określonej w drodze zmiany Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz potwierdzonej w Protokole Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r.), a w konsekwencji do odpowiedniego wykazanej uprzednio kwoty podatku należnego do zapłaty.

Powyższe podejście uzasadnia fakt, iż ostateczne określenie faktycznej ceny nabycia Akcji w stosunku do wstępnie oszacowanej ceny nabycia zadeklarowanej przez Spółkę w złożonej przez Spółkę w złożonej deklaracji PCC-3, nie nastąpiło wskutek zmian w wartości rynkowej Akcji, mających miejsce po dniu zawarcia Umowy, lecz wskutek nieprawidłowego oszacowania ceny nabycia Akcji w momencie zawarcia Umowy.

Reasumując, w opinii Spółki, będzie ona uprawniona do odpowiedniej korekty złożonej pierwotnie deklaracji PCC-3 dotyczącej zawarcia Umowy, w której wykaże ona właściwą kwotę podstawy opodatkowania z tytułu omawianej transakcji nabycia Akcji przez Spółkę (określoną z uwzględnieniem zmiany Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz potwierdzoną z Protokole Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r.). W konsekwencji Spółka będzie uprawniona także do obniżenia wysokości należnego podatku PCC z tytułu przedmiotowej transakcji, jak również do otrzymania zwrotu podatku w wysokości różnicy pomiędzy kwotą podatku zapłaconego a kwotą podatku wynikającą ze złożenia korekty.

Na tle przedstawionego stanu faktycznego, stwierdzam, co następuje.

Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) oraz pkt 2 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (t. j. Dz. U. z 2007 r. Nr 68, poz. 450 ze zm.) podatkowi temu podlegają m.in. umowy sprzedaży rzeczy i praw majątkowych, oraz zmiany tych umów, jeżeli powodują one podwyższenie podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Stosownie do zapisu art. 3 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej. W myśl art. 4 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym.

Zgodnie z brzmieniem art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. c) ww. ustawy podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego.

W myśl art. 6 ust. 2 wartość rynkową przedmiotu czynności określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem ich miejsca położenia, stanu i stopnia zużycia, oraz w obrocie prawami majątkowymi tego samego rodzaju, z dnia dokonania tej czynności, bez odliczania długów i ciężarów.

Jeżeli natomiast stosownie do art. 6 ust. 3 ustawy - podatnik nie określił wartości przedmiotu czynności cywilnoprawnej lub wartość określona przez niego nie odpowiada, według oceny organu podatkowego, wartości rynkowej, organ wezwie podatnika do jej określenia, podwyższenia lub obniżenia, w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia doręczenia wezwania, podając jednocześnie wartość według własnej, wstępnej oceny. Natomiast w przypadku, gdy podatnik, pomimo wezwania, o którym mowa w ust. 3, nie określił wartości lub podał wartość nieodpowiadającą wartości rynkowej, organ podatkowy dokona jej określenia z uwzględnieniem opinii biegłego lub przedłożonej przez podatnika wyceny rzeczoznawcy. Jeżeli organ podatkowy powoła biegłego, a wartość określona z uwzględnieniem jego opinii różni się o więcej niż 33% od wartości podanej przez podatnika, koszty opinii ponosi podatnik.

Z zapisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych wynika więc, że wartość rynkowa prawa majątkowego musi być określona na dzień dokonania czynności (zawarcia umowy). Zmiana umowy sprzedaży polegająca na podwyższeniu lub obniżeniu ceny w konkretnej umowie nie wpływa w sposób automatyczny na wymiar podatku od czynności cywilnoprawnych. Poprawność określenia przez kupującego podstawy opodatkowania (wartości rynkowej prawa majątkowego) może być zweryfikowana tylko po przeprowadzeniu postępowania podatkowego i dowodowego.

Na tle powyższego stwierdzić należy, że w odniesieniu do umowy sprzedaży - jako zasadę przyjęto ustalanie podstawy opodatkowania w oparciu o wartość rynkową rzeczy lub prawa majątkowego.

Decydujące znaczenie ma zatem rynkowa wartość rzeczy (prawa majątkowego) w chwili zawarcia umowy, bez względu na to, kiedy rzecz została kupującemu wydana. Na wysokość obliczonego na tej podstawie podatku nie mają też wpływu późniejsze zdarzenia powodujące wzrost lub obniżenie wartości rynkowej przedmiotu sprzedaży. Również bez znaczenia jest przewidywana w chwili zawarcia umowy zmiana wartości rynkowej rzeczy lub prawa majątkowego.

Ustawodawca określił szczegółowe zasady oraz tryb postępowania w odniesieniu do ustalania wartości rynkowej rzeczy oraz prawa majątkowego. Obwiązują one nie tylko w wypadku sprzedaży, lecz także innych umów dotyczących przeniesienia własności rzeczy lub innych praw majątkowych.

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Spółka zawarła w dniu 29 stycznia 2009 r. umowę sprzedaży, na mocy której niepowiązany ze Spółką podmiot zagraniczny zobowiązał się do sprzedaży na rzecz Spółki akcji w polskich spółkach kapitałowych, nienotowanych na regulowanym rynku giełdowym. Cena nabycia Akcji nie została określona w umowie kwotowo, lecz miała zostać wyliczona przez strony Umowy przed Datą Zamknięcia, z uwzględnieniem pewnych czynników pozwalających na ustalenie wartości rynkowej zbywanych Akcji. Spółka złożyła deklarację PCC-3 do właściwego urzędu skarbowego z tytułu zawartej transakcji. Spółka wykazała w złożonej deklaracji PCC-3 jedynie szacunkową cenę nabycia, wstępnie skalkulowaną w oparciu o informacje przekazane przez Sprzedającego (tj. w oparciu o możliwe do uzyskania ostatnie właściwe dane finansowe aktualne na dzień 31 grudnia 2007 r.), jakkolwiek nie zweryfikowane przez Kupującego. Po zawarciu Umowy oraz złożeniu przez Spółkę wspomnianej deklaracji PCC-3, Spółka stwierdziła, że informacje i prognozy dostarczone przez Sprzedającego nie były miarodajne i aktualne na dzień zawarcia Umowy. W dniu 17 lipca 2009 r. strony zawarty aneks do Umowy wskazujący na odpowiednią zmianę zasad kalkulacji faktycznej ceny nabycia Akcji i określiły w Umowie, iż w wyniku światowego kryzysu finansowego i ekonomicznego oraz jego wpływu na nabywane Spółki, który nastąpił już w momencie dokonywania transakcji, na wniosek Nabywcy strony tej transakcji uzgodniły obniżenie ceny nabycia Akcji i określiły faktyczną, ostateczną cenę Akcji na poziomie niższym niż ich oszacowana wartość wskazana w Umowie zawartej 29 stycznia 2009 r. (uwzględniając aktualne prognozy i rozwój sytuacji rynkowej).

Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawą opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych przy umowie sprzedaży jest zawsze wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego obowiązująca w chwili zawarcia umowy.

Wnioskodawca określił, iż Spółka wykazała w złożonej deklaracji PCC-3 jedynie szacunkową cenę nabycia. Jednakże należy mieć na uwadze treść zapisu wynikającą z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, który stanowi, że w przypadku umowy sprzedaży praw majątkowych podstawę opodatkowania stanowi wartość rynkowa prawa majątkowego. Zatem należy uznać, iż w momencie zawarcia umowy szacunkowa cena nabycia akcji winna odpowiadać wartości rynkowej, co wynika z dyspozycji przepisu art. 6 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Biorąc pod uwagę przedstawiony we wniosku stan faktyczny oraz ww. przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, należy stwierdzić, iż Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do skorygowania uprzednio złożonej deklaracji PCC-3 i wykazania w korekcie deklaracji obniżonej (w porównaniu do pierwotnie zadeklarowanej) ceny Akcji w wysokości wynikającej z aneksu do Umowy z dnia 17 lipca 2009 r. oraz protokołu Zamknięcia z dnia 21 lipca 2009 r. W związku z powyższym Wnioskodawcy nie przysługuje również prawo do otrzymania zwrotu różnicy pomiędzy kwotą podatku zapłaconego a kwotą podatku wynikającą z takiej korekty.

Interpretacja dotyczy zaistniałego stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu ? do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ? Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1 Maja 10, 09-402 Płock.


Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika