Czy współorganizowanie studiów podyplomowych jest zwolnione z podatku VAT ?

Czy współorganizowanie studiów podyplomowych jest zwolnione z podatku VAT ?

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 oraz art. 216-218 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. Nr 8 z 2005 r., poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku podatnika z dnia 07.08.2006 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług w przypadku współorganizowania studiów podyplomowych, stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.

Podatnik w dniu 07.08.2006 r. złożyła wniosek do tut. organu podatkowego w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku od towarów i usług dotyczącej współorganizowania studiów podyplomowych.

Porady prawne

Podatnik na podstawie zawartych porozumień z Uniwersytetem Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie jest współorganizatorem studiów podyplomowych. W związku z powyższym zwrócił się z zapytaniem czy w/w usługi są zwolnione z podatku od towarów i usług.

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach stwierdza, że przedstawione stanowisko we wniosku jest prawidłowe.

Zgodnie z opinią wydaną przez Ośrodek Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statystycznego w Łodzi współorganizowanie studiów podyplomowych mieści się w grupowaniu: PKWiU: 80.30.12 ? 00.00 ? Usługi szkolnictwa wyższego?.

Powyższe usługi mieszczą się w załączniku Nr 4 od ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) pod poz. 7 (symbol PKWiU: ex 80 ) ? ?usługi w zakresie edukacji? jako zwolnione od podatku VAT.

Wobec tego współorganizowanie studiów podyplomowych podatnika należy do usług zwolnionych od podatku od towarów i usług.


Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika