PYTANIE: Na terenie administrowanym przez zarząd spółdzielni mieszkaniowej, w wielopiętrowym budynku mieszkalnym, znajduje się lokal gastronomiczny z koncesją na sprzedaż alkoholu (status lokalu - własnościowe prawo spółdzielcze), którego działalność budzi sprzeciw u wielu mieszkańców budynku. W promieniu 50 metrów, na tym samym terenie, znajdują się jeszcze dwa lokale gastronomiczne, również posiadające koncesję na sprzedaż alkoholu. Wszystkie lokale od wczesnej wiosny do późnej jesieni prowadzą ogródki przy swoich lokalach. W/w lokale znajdują się w pobliżu skwerku z ławkami, na których najczęściej przesiadują matki z dziećmi. Czy warunkiem uzyskania koncesji na sprzedaż alkoholu jest zgoda zarządu spółdzielni bądź rady nadzorczej? Czy konieczne jest uzyskanie dodatkowego zezwolenia na spożywanie alkoholu w ogródku przykawiarnianym? Czy przy przyznawaniu koncesji może mieć znaczenie niezbyt duża odległość od skwerku (ok. 30 metrów)? Jakie są możliwości cofnięcia koncesji w przypadku skarg ze strony mieszkańców budynku?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi stanowią, iż do wniosku o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych należy dołączyć m.in. pisemną zgodę (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Do niedawna w moim mieście funkcjonował sklep z piwem na wynos. Wiosną został zamknięty, a na jego miejsce powstał nowy. W sklepie tym sprzedaje się piwo od rana do północy, a nawet i dłużej. (...)
Prowadzę wagon gastronomiczny WARS na trasie pociągu międzynarodowego. Rozporządzenie Ministra Komunikacji z dnia 7 maja 1983 r. (Dz. U. z dnia 12 maja 1983 r. Nr. 25, poz. 120) zezwala na sprzedaż (...)
Posiadamy restaurację z koncesjami na sprzedaż alkoholu, chcemy uruchomić sprzedaż obiadów i napojów alkoholowych na telefon wraz z dostawą do domu klienta. Przy zamówieniu telefonicznym pozycje (...)
Jakie są warunki i koszty uzyskania koncesji w przypadku zaopatrywania statkow, pociagow i samolotów? Warunki i koszty uzyskania zezwolenia w przypadku zaopatrywania statków, pociągów i samolotów (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Dowód rejestracyjny. Nadchodzą zmianyOd 7 czerwca zmotoryzowani będą mieli łatwiej. Zniknie jeden z absurdalnych przepisów. Mniej (...) »
Przedsiębiorca reklamuje się poprzez rozdawanie ulotek w miejscu publicznym (chodniki przy ulicach) Czy to wymaga jakichkolwiek zezwoleń?...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.