e-prawnik.pl Prawo w biznesie Prawo administracyjne PozostałeDofinansowanie do zakupu mieszkania w SG
6 Września 2007 GG Śledzik Wykop

Dofinansowanie do zakupu mieszkania w SG

PYTANIE: Jestem funkcjonariuszem Straży Granicznej zajmuję kwaterę tymczasową w miejscu pełnienia służby przydzieloną decyzją administracyjną przez Komendanta Oddziału. Moja żona posiada 2/3 udziału w gospodarstwie rolnym w skład którego wchodzi także budynek mieszkalny (domek jednopiętrowy z dwoma mieszkaniami) w miejscowości pobliskiej. 1/3 udziału w budynku mieszkalnym posiada siostra żony oraz budynek ten jest obciążony dodatkowo dożywotnią służebnością rodziców. Ponieważ jedno z mieszkań jest wolne i nikt obecnie w nim nie mieszka chcielibyśmy z żoną i dzieckiem przeprowadzić się tam ale jednocześnie skorzystać z dofinansowania na uzyskanie lokalu mieszkalnego o którym mowa w rozporządzeniu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dofinansowanie to chcielibyśmy wykorzystać na wykupienie udziału od siostry (żona posiadała udział jeszcze przed zawarciem małżeństwa, kwaterę tymczasową otrzymaliśmy już jako małżeństwo). Czy zniesienie współwłasności i wykupienie udziału od siostry kwalifikowałoby się do uzyskania pomocy finansowej w rozumieniu przytoczonego rozporządzenia? Czy wyrażenia kwatera tymczasowa i lokal mieszkalny użyte w Ustawie o SG i Rozp. MSWiA znaczą to samo?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z art. 98 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz.U. 2005 r. Nr 234, poz. 1997) funkcjonariuszowi, który nie otrzymał lokalu mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

 

Komentarze do artykułu: Dofinansowanie do zakupu mieszkania w SG

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 6
  • 1
  • 6

Współpracują z nami

Jakub Spalik
Jakub
Spalik
Michał Włodarczyk
Tomasz
Waśniowski

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.