3 Listopada 2009 GG Śledzik Wykop

Księgowanie paragonu z UE

PYTANIE: Prowadze firme handlowa importujaca towary z obszaru UE, zakupiłem towar handlowy w Austrii na podstawie paragonu w supermarkecie na niwielka kwotę ok.100 euro. Niestety księgowy twierdzi, ze nie mogę tego paragonu zaksięgowac jako zakup towaru handlowego, bo wymagana jest faktura wewnatrzunijna ani też potraktować go jako koszt. Ponieważ market (HOFER) nie jest zainteresowany wystawianiem faktur, a towar jest atrakcyjny cenowo i chciałbym go regularnie sprowadzac w niewielkich ilosciach nie wiem jak rozwiazać ten problem?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z § 14 ust. 4 i ust. 5 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów zakup w jednostkach handlu detalicznego materiałów, (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Paragon jako dowód poniesienia kosztu

    Czy zakup ryzy papieru do biura i potwierdzony paragonem z kasy fiskalnej ze sklepu można uznać za udokumentowanie wydatku i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy wymagane są inne dokumenty (...)

  • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

    Planuję wyjazd za granicę w delegację wynajętym z wypożyczalni samochodem osobowym (Peugeot 307). Z pewnością wydam spore kwoty na paliwo (olej napędowy). Czy VAT z faktury za wynajęcie oraz VAT (...)

  • Paragon jako dowód księgowy

    W związku z wprowadzeniem kas fiskalnych taksówkarze wystawiają paragony jako dowód wykonania usługi. Pytanie dotyczy dzialalności gospodarczej osoby fizycznej prowadzącej pełną księgowość. (...)

  • Najem - koszty bez faktury

    Pytanie dotyczy rozliczania najmu w oparciu o zasady ogólne. Nieruchomość była zakupiona na osobę prywatną i teraz jest wynajmowana. Czy w koszty mogę wprowadzić wydatki, na które nie mam faktury, (...)

 

Komentarze do artykułu: Księgowanie paragonu z UE

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 6
  • 7
  • 5

Współpracują z nami

Katarzyna Tomczak
Katarzyna
Tomczak
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Więcej w dziale Odpowiedzi »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.