21 Grudnia 2009 GG Śledzik Wykop

Umowa o prace z firmą w Sudanie

PYTANIE: Jestem zatrudniony na pół etatu w Polsce i tu odprowadzane są składki ZUS i podatek od tej umowy. Chcę podpisać kontrakt z firmą z Sudanu na wykonywanie prac instalacyjnych. Prace te będą wykonywane na terenie Sudanu. Pracę którą wykonuje na pół etatu dla polskiej firmy będe wykonywał w dalszym ciągu gdyż są to prace projektowe i nie wiąża sie z konieczności przebywania w Polsce. Czy od kontraktu z firmą w Sudanie muszę w Polsce odprowadzić jakiś podatek i składki ZUS?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Między Polską a Sudanem nie została zawarta umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania a zatem dochód polskiego rezydenta podatkowego (osoby mającej miejsce zamieszkania w Polsce) z pracy (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Podatek dochodowy - dwie prace w różnych krajach

    Od dłuższego czasu pracuję i mieszkam za granicą, w kraju UE, gdzie opłacam podatek dochodowy oraz odprowadzam składki na ubezpieczenie społeczne i składki emerytalne. Otrzymałem ofertę dodatkowej (...)

  • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

    Zamierzam zamieszkać na stałe w Polsce i pracować w Wielkiej Brytanii dla brytyjskich linii lotniczych jako stewardesa na 3/4 etatu. Moja pensja będzie wypłacana w funtach brytyjskich i składa sie (...)

  • Pracownik zatrudniony przez polski oddział

    Polka była zatrudniona umowę o pracę w firmie czeskiej nieposiadającej w Polsce siedziby/rejestracji. Podatek dochodowy od osób fizycznych rozliczany był na deklaracji PIT-53. Jednak od 1 kwietnia (...)

  • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury

    Jak należy rozumieć pojęcie przychody uzyskiwane z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, mające wpływ na obniżenie bądź wstrzymanie wypłaty świadczenia emerytalnego? Jestem tzw. wcześniejszym (...)

 

Komentarze do artykułu: Umowa o prace z firmą w Sudanie

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 6
  • 7
  • 7

Współpracują z nami

Jakub Spalik
Jakub
Spalik
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Więcej w dziale Odpowiedzi »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.