PYTANIE: Kupiłem dom i budynek gospodarczy, na działce o powierzchni 0,95 a. Cała działka to 0,95 ara. Dostałem z Gminy podatek do zapłaty 1000 m kwadratowych. Czy Gmina powinna odliczyć od metrów dom i budynek gospodarczy?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych grunty i budynki są odrębnym przedmiotem opodatkowania. Dlatego też jeśli podatnik jest właścicielem działki i posadowionych na niej (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Aktem notarialnym zakupiliśmy wraz z małżonką (wspólność majątkowa) od Zakładu Opieki Zdrowotnej (podatnik VAT) nieruchomość, w skład której wchodzą: działka, budynek administracji budowy, (...)
Jakie są wysokości opłat za uzyskanie wypisu z operatu ewidencyjnego? Za wykonywanie wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego pobiera się opłaty: a) 120 zł - za pierwszą działkę, (...)
Chciałbym się dowiedzieć, czy można zameldować się w miejscu - teren działki budowlanej, gdzie jest nadany adres, ale nie ma fizycznie budynku. Na działce obecnie jest garaż blaszany i kontener (...)
Na jakiej podstawie rzeczoznawca wycenia nieruchomość, jeśli w jej pobliżu i w pobliskich miejscowościach nie ma podobnej nieruchomości? A biegły określił wartość rynkową nieruchomości w podejściu (...)
Płacisz więc 2 podatki od tego samego gruntu.To taki szwindel ustawowy tylko w Polsce dopuszczalny zanim zauważy to ETS w Brukseli i ukarze państwo.
Codziennie nowa bezpłatna porada!
Usuwanie danych osobowych z internetu. Będzie łatwiejJeśli administrator nie zgodzi się na ich skasowanie, narazi się na karę sięgającą (...) »
Spółka cywilna prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie lokali użytkowych. Dotychczas dla potrzeb opodatkowania (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.