PYTANIE: Aktualnie pracuję na pełny etat. Przedłożyłem mojemu pracodawcy wniosek o ograniczenia czasu pracy do 1/2 etatu. Pracodawca jednak wniosek odrzucił, czy zasadnie?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Art. 292 § 2 Kodeksu Pracy wskazuje, że pracodawca, do którego pracownik zwraca się z wnioskiem o zmianę wymiaru czasu pracy określonego w umowie, jest obowiązany wniosek taki uwzględnić, (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Otrzymałem niedawno wnioski urlopowe od mojej pracownicy, która od dawna przebywa na różnego rodzaju urlopach i zwolnieniach. Wnioskuje ona o przyznanie jej zaległego urlopu wypoczynkowego za 2009 (...)
Pracownikowi udzielono nagany na piśmie odmówił jej podpisania. Czy może odmówić podpisania nagany, czy taka nagana jest ważna? Zgodnie z kodeksem pracy za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej (...)
Pracodawca nie dochował warunków określonych w przepisach kodeksu pracy dotyczących odpowiedzialności porządkowej pracowników tzn. nie przekazał mi (nie pozwolił wynieść z gabinetu niepodpisanej (...)
Jakie będą następstwa odrzucenia przez pracownika nowych warunków pracy i płacy, które zaproponował pracodawca? Jeżeli pracownik zdecyduje się odrzucić nowe warunki należy stwierdzić co (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
ZUS przez internet. Zobacz, co załatwiszBędziesz mógł kontrolować pracodawcę, sprawdzić przyszłą emeryturę (...) »
Pracownik w 2011 r. przepracował ponad 700 godzin nadliczbowych. W lutym br. pracodawca wypowiedział mu pracę z zachowaniem dwutygodniowego (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.