PYTANIE: Pracownik często dopuszcza się uchybień w zakresie swoich obowiązków. Upomnienia ustne nie dają rezultatu. Czy pracodawca zobowiązany jest udzielić takiemu pracownikowi najpierw pisemnego upomnienia przed udzieleniem mu nagany? Czy nagana może być udzielona pracownikowi ustnie? Czy nagana słusznie udzielona pracownikowi musi (może) być uwzględniona w jego świadectwie pracy, czy jest to tylko kwestia dobrej woli pracodawcy? Proszę o podanie podstawy prawnej.
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Pracodawca może na podstawie art. 108 § 1 kodeksu pracy zastosować karę nagany za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów bezpieczeństwa i (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Jestem Członkiem Zarządu upoważnionym w sprawach pracowniczych do jednoosobowej reprezentacji Spółki z o.o. Przebywając poza granicami kraju, udzieliłam nagany pracownikowi przesyłając ją jako (...)
Pracodawca udzielił pracownikowi kary nagany. Nagana została udzielona na piśmie, bezpośrednio po wysłuchaniu pracownika. Pracownik podnosi zarzut, że nagana nie mogła być udzielona tego samego (...)
Pracownikowi udzielono nagany na piśmie odmówił jej podpisania. Czy może odmówić podpisania nagany, czy taka nagana jest ważna? Zgodnie z kodeksem pracy za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej (...)
Czy pracodawca może w świadectwie pracy zamieścić informację o naganie udzielonej pracownikowi? Co mogę zrobić, aby ta informacja nie znalazła się w świadectwie? W świadectwie pracy należy (...)
Codziennie nowa bezpłatna porada!
Usuwanie danych osobowych z internetu. Będzie łatwiejJeśli administrator nie zgodzi się na ich skasowanie, narazi się na karę sięgającą (...) »
Czy w przypadku rozwiązania umowy o pracę przez pracownika, pracodawca może żądać zwrotu umownej kwoty określonej w załączniku (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.