Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Odpowiedzi dotyczące prawa pracy

  • Umowa na okres próbny, a 13 tydzień ciąży?

    Pytanie: Pracownica zatrudniona na umowę o pracę na okres próbny od 1.01.2015-31.03.2015 r. przedłożyła zaświadczenie lekarskie w dniu 20.03.2015 że jest w 13 tygodniu ciąży. Co powinienem zrobić (...) czytaj więcej

  • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy

    Pytanie: Mój syn pracował 3,5 roku na pól etatu z wynagrodzeniem 1250 brutto. Teraz zakład sie likwiduje i syn dostał wypowiedzenie umowy. Czy w takiej sytuacji przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych (...) czytaj więcej

  • Zwolnienie dyscyplinarne - art. 52 k.p.

    Pytanie: Pracownik bez wiedzy pracodawcy sprzedawał na własną rękę odpady poprodukcyjne (makulaturę. Uzyskiwane środki pieniężne zawłaszczał. W wyniku dokonanych przez pracodawcę obliczeń (...) czytaj więcej

  • Ważność szkoleń BHP

    Pytanie: Przez jaki okres ważne są szkolenia bhp wstępne, podstawowe i okresowe? Czy pracownicy biurowi mogą podlegać tylko szkoleniom wstępnym, gdy tak ustali prezes firmy? czytaj więcej

  • Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp

    Pytanie: Pracownicy naszej firmy przed przystąpieniem do pracy przechodzą wstępne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Stosujemy wzór kart szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp obowiązujący (...) czytaj więcej

  • Wzór zaświadczenia o odbyciu szkolenia okresowego

    Pytanie: W rozporządzeniu ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.07.2004 w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp w paragrafie 16 jest mowa, że organizator wystawia zaświadczenia których wzór określają (...) czytaj więcej

  • Umowa zlecenie z młodocianym

    Pytanie: Zgłosił się chłopak do pracy sezonowej. Praca jest lekka, dotyczy pakowania dysków. Chcieliśmy zawrzeć z nim umowę zlecenie, ale gdy dostarczył legitymacje okazało się, że ukończył (...) czytaj więcej

  • Premie uznaniowe

    Pytanie: Dyrektor instytucji artystycznej udziela premię uznaniową w miesiącu, a w regulaminie wynagradzania brak jest zapisów dotyczących przyznawania premii uznaniowej.Czy dyrektor może taką (...) czytaj więcej

  • Urlop w okresie wypowiedzenia

    Pytanie: Z dniem 31 marca 2014 r. mój zakład jest zlikwidowany. Mam jeszcze dwa dni urlopu. Chcę ten urlop wykorzystać, natomiast mój pracodawca proponuje, żeby urlopu nie wykorzystał a on zapłaci (...) czytaj więcej

  • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

    Pytanie: Po rocznym łącznie urlopie macierzyńskim i rodzicielskim chciałbym wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Czy pracodawca może mnie wtedy zwolnić, jak tego uniknąć i na jakich warunkach (...) czytaj więcej

  • Premia dla pracowniów

    Pytanie: Pracownicy spółki zatrudnieni są na umowę o pracę. W skład wynagrodzenia wchodzi element stały i prowizja uzależniona od obrotu w danym dziale. Czy pracodawca może udzielić pracownikom (...) czytaj więcej

  • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy

    Pytanie: Pracownik 17-go lutego 2014 r. wejdzie w okres ochronny, tzw. emerytalny. Pracodawca, 14 stycznia wręczył dowodnie wypowiedzenie stosunku pracy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Czy w (...) czytaj więcej

  • Świadczenie rehabilitacyjne a stosunek pracy

    Pytanie: Pracownik przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. W tym czasie do podziału pośród pracowników została zgodnie z porozumieniem pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą, przyznana (...) czytaj więcej

  • Zwolnienie często chorującego pracownika

    Pytanie: Pracownik, który jest kierownikiem działu bardzo często jest nieobecny w pracy z powodu choroby. Jest to bardzo uciążliwe dla firmy i powoduje bezpośrednio duże straty i trudności organizacyjne. (...) czytaj więcej

  • Zwolnienie pracownika

    Pytanie: Pracownik zgłosił gotowość podjęcia pracy od 02.01.2014 r. po wykorzystanym urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Jednocześnie zwrócił się do pracodawcy o obniżenie wymiaru czasu (...) czytaj więcej

  • Zwolnienie dyscyplinarne

    Pytanie: Pracownica od pewnego czasu jest na zwolnieniu chorobowym. Niestety każdorazowo o następnym zwolnienie zawiadamia przełożonych wysyłając zwolnienie lekarskie, które firma otrzymuje po (...) czytaj więcej

  • Dodatek za godziny nadliczbowe

    Pytanie: Pracownik firmy transportowej pracuje w godzinach nocnych oraz nadliczbowych. Czy dodatki za pracę w godzinach nocnych i nadliczbowych można zaliczyć do składników wynagrodzenia pracownika (...) czytaj więcej

  • Umowa lojalnościowa

    Pytanie: Pracodawca chce skierować pracownika na szkolenie (w znacznej mierze finansowane ze środków Unii Europejskiej). Pracownik w znaczący sposób podwyższy swoje kwalifikacje. Czy umowa zawarta (...) czytaj więcej

  • Definicja pracodawcy

    Pytanie: Czy oddział pracodawcy może być traktowany jako odrębny pracodawca? czytaj więcej

  • Odpowiedzialność pracownika za mienie powierzone

    Pytanie: W jaki sposób pracownik może uwolnić się od odpowiedzialności za prawidłowo powierzone mu mienie z obowiązkiem zwrotu? czytaj więcej

< >

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 2
  • 6
  • 7
  • 2
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ikar55

    ocena usługi:

    Sprawnie,szybko,wyczerpująco. Polecam
  • Dominik

    ocena usługi:

    Pierwszy raz skorzystałem i nie żałuję. Polecam wszystkim
  • Janusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna obsługa klienta - Janusz
  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Dziękuję prawnikom biura e-prawnik za sporządzenie opinii rzetelnie i fachowo. To świetna forma uzyskania profesjonalnej porady prawnej. Usługa godna polecenia. Elżbieta
  • Antoni

    ocena usługi:

    usługa super, w pełni moim zdaniem kompletna, a nie droga, dziękuję
  • Ewa

    ocena usługi:

    Już drugi raz korzystam z usług biura e-prawnik. Jest to świetna forma uzyskania profesjonalnej i wyczerpującej opinii prawnej. Bardzo polecam. Ewa-Halina
  • Lech

    ocena usługi:

    Opinia sporzadzona rzetelnie i w/g uzgodnionego terminu. Na poszczególne zapytania w odpowiedzi jest podana podstawa prawna i odpowiedni komentarz pozwalający lepiej zrozumieć temat. Polecam korzystanie z usług kancelarii e-prawnik.
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Opinia szczegółowa , zrozumiała, wyczerpująca . Polecam
  • Ewa

    ocena usługi:

    Zespół e-prawnik stara się mozliwie najbardziej dostosować do potrzeb klienta. Opinia jest zrozumiała, wyczerpująca i podparta odpowiednimi przepisami. Usługa i forma godna polecenia.
  • Danuta

    ocena usługi:

    Bardzo polecam korzystanie z uslug biura e-prawnik
  • Ewa

    ocena usługi:

  • tomasz

    ocena usługi:

  • Wiesław

    ocena usługi:

    Super współpraca .Korzystam już drugi raz .Polecam.Wiesław
  • ALINA

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje zespołowi e-prawnik.pl , za szybką ,rzetelna opinię . Z całą pewnością będę korzystać z ich pomocy . Chodząc do prawników i radców prawnych , w miejscu zamieszkania, nie miałam tak konkretnych opinii . Polecam i bardzo dziękuję Alina.
  • Robert

    ocena usługi:

    Pełny profesjonalizm. Gorąco polecam. I przede wszystkim bardzo dziękuję.
  • Justyna

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do problemu klienta. Przystępna cena. Polecam.
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Jest wyczerpująca i warto korzystać z tego typu usługi. Cena przystępna. Korzystanie z tradycyjnych form usług prawnika jest o wiele kosztowniejsza i trwa to o wiele dłużej, a przy tym traci sie czas.Polecam !


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane