PYTANIE: Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, pracodawca poinformował mnie telefonicznie o wypowiedzeniu umowy 9 marca, na piśmie wypowiedzenie otrzymałam 16 marca, za przyczynę zwolnienia podano likwidację etatu i wypowiedziano umowę w ciągu 30 dni. Czy wypowiedzenie upływa 9 kwietnia czy 30 kwietnia? Jeżeli podczas wypowiedzenia zdarzy się choroba to czy zwolnienie chorobowe przerywa bieg wypowiedzenia? Kto w takim wypadku płaci za zwolnienie chorobowe ZUS czy pracodawca i do kogo należy wysłać takie zwolnienie pracodawcy czy ZUS-owi?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zakładając, iż przysługiwał Pani miesięczny okres wypowiedzenia, stosunek o pracę powinien wygasnąć 30 kwietnia. Miesięczny okres wypowiedzenia kończy się bowiem zawsze z końcem miesiąca (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Pracownik F jest zatrudniony w sporej firmie X (ok. 300 osób) na umowę o pracę od 15 lat. Pełni funkcję kierownika jednego z departamentów. Od 2 tygodni przebywa na zwolnieniu lekarskim. W jakim (...)
Pracownik zatrudniony na stanowisku stolarz zaczął zachowywać się "dziwnie". Po rozmowie z nim okazało się, że bierze bardzo silne środki uspokajające. Pracownik został skierowany na badania (...)
Pracownik wiedząc, że zostanie zwolniony z pracy (zostało mu to ustnie zakomunikowane przez dyrektora poprzedniego dnia), następnego dnia pojawił się w pracy i otrzymał rozwiązanie umowy o pracę (...)
Pracownik przebywał 9 miesięcy na zwolnieniu lekarskim, następnie przez 12 miesięcy na świadczeniu rehabilitacyjnym. Następnego dnia po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego otrzymał zwolnienie (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
ZUS przez internet. Zobacz, co załatwiszBędziesz mógł kontrolować pracodawcę, sprawdzić przyszłą emeryturę (...) »
Pracownik, który znajduje się w okresie ochronnym (4-lenim, przed osiągnięciem wieku emerytalnego) został przekazany do nowego (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.