PYTANIE: Pracownik jest zatrudniony w spółce z o.o., należne mu wynagrodzenie jest przekazywane komornikowi na podstawie zajęcia. Do spółki zgłosiła się matka córki tego pracownika, posiadająca uprawomocniony wyrok Sądu Rejonowego zasądzającego alimenty od naszego pracownika na rzecz jego córki. W wyroku jest zapis "Sąd Rejonowy ... stwierdza, że niniejszy tytuł uprawnia do egzekucji w całości oraz poleca wszystkim urzędom oraz osobom ...". Wnioskująca matka w piśmie do spółki uzasadnia że spółka powinna jej, na podstawie tego wyroku wypłacać alimenty oraz podnosi że świadczenia alimentacyjne mają pierwszeństwo egzekucji nad innym egzekucjami, w związku z tym według wnioskującej alimenty powinny być wypłacane w pierwszej kolejności jej a dopiero później komornikowi na podstawie innego zajęcia. Pracownik wyraża zgodę na taki sposób egzekucji z wynagrodzenia. Wysokość wynagrodzenia pracownika nie pozwalałaby na zaspokojenie komornika po wypłatach tych alimentów. Czy spółka powinna/może wykonać żądanie wnioskującej matki? Jeżeli tak to jakie czynności spółka powinna wykonać wobec dotychczas egzekwującego komornika? Gdyby powyższe wypłaty z wynagrodzenia nie byłyby możliwe prawnie, to co można poradzić wnioskującej w udzielanej odpowiedzi?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Z zadanego pytania wynika, że w stosunku do pracownika spółki jest już prowadzona egzekucja z jego wynagrodzenia. Obecnie do spółki zgłosiła się matka dziecka pracownika przestawiając (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Poinformowano mnie jako wierzyciela, że nastąpił zbieg egzekucji (komornik skarbowy i sądowy) do rachunku dłużnika i w związku z tym sąd musi rozstrzygnąć o tym (jeśli dobrze pamiętam), który (...)
Komornik z US zajął moje konto bankowe, na które wpływała moja emerytura obciążona alimentami na dzieci oraz komornikiem SKOK. Pozostaje mi obecnie około 980 zł. Obecnie możliwe jest że będę (...)
Dłużnik pracuje na umowę zlecenie. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej (netto ok. 600zł). Jest zobowiązany płacić alimenty. Czy komornik może mu zająć cześć wynagrodzenia (...)
Jak postąpi bank w sytuacji zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej w stosunku do tej samej wierzytelności z rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy dłużnika w wypadku, gdy (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
ZUS przez internet. Zobacz, co załatwiszBędziesz mógł kontrolować pracodawcę, sprawdzić przyszłą emeryturę (...) »
Komornik sądowy przysłał nam do firmy zajęcie wynagrodzenia za pracę pracownika. Pracownik jest zatrudniony na umowę stałą (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.