PYTANIE: W grudniu 2008 r. moja mama wykupiła mieszkanie komunalne od UM z bonifikatą około 80%. Mama jest zameldowana w mieszkaniu od 1984 r. i jest głównym najemcą. Czy istnieje prawna możliwość sprzedaży mieszkania przed upływem okresu 5 lat, bez konieczności zwrotu bonifikaty? Czytałem kiedyś, że była możliwość dokonania darowizny np. na córkę, po czym córka mogła sprzedać mieszkanie bez konieczności zwrotu bonifikaty.
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z art. 68 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami, jeżeli nabywca nieruchomości zbył nieruchomość lub wykorzystał ją na inne cele niż cele uzasadniające udzielenie bonifikaty, przed (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Gmina zamierza skorzystać z uprawnień wynikających z art. 37 ust. 2 pkt 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami i zbyć w trybie bezprzetargowym nieruchomość gruntową zabudowaną na rzecz osoby fizycznej (...)
Dostałem mieszkanie po 7 latach służby w marynarce wojennej. Wykupiłem je za 10% wartości. Zwalniam się jednak do cywila. Czy będę mógł od razu sprzedać nabyty lokal? Z tego co wiem to nie ma (...)
Dostałem mieszkanie po 7 latach służby w marynarce wojennej. Wykupiłem je za 10% wartości. Zwalniam się jednak do cywila. Czy będę mógł od razu sprzedać nabyty lokal, jeśli tak, to jaki zapłacę (...)
Po nabyciu mieszkania od WAM na warunkach z bonifikatą 2 lata temu zamierzam zbyć to mieszkanie i nabyć nowe mieszkanie w celu poprawienia sobie warunków mieszkalnych. Czy w tej sytuacji także obowiązuje (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Nowe opłaty sądowe. Co będzie droższe?Więcej zapłacisz za nabycie spadku czy kserowanie dokumentów znajdujących (...) »
Gmina uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania publicznego w którym część nieruchomości przewidziana jest pod urządzenie dróg (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.