PYTANIE: Zamierzam przystąpić do przetargu na najem lokalu użytkowego stanowiącego własność gminną. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 3-miesięcznego czynszu określonego jako wywoławczy. Jest to zgodne z odpowiednim zarządzeniem Burmistrza określającym zasady wynajmu lokali użytkowych. Czy Burmistrz tworząc określone przepisy dotyczące zasad wynajmu lokali użytkowych ma prawo ustalać warunki uczestnictwa w nich w postaci wpłaty wadium? Czy dostateczną podstawą prawną do przyjęcia takiego zarządzenia jest Art 30 ust 2 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym? Czy też wyznaczenie wysokości wadium stanowiącego równowartość 3-miesięcznego czynszu wynika z odrębnych przepisów? Czy w tym zakresie Burmistrz może - w uzasadnionych przypadkach - przyjąć np. wadium w wysokości 1-miesięcznego czynszu a w innych np. 10-krotnego lub całkowicie odstąpić od wadium?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, tryb przetargowy jest obowiązkowy w przy zawieraniu umów najmu na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony. Wojewoda albo (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Jestem właścicielem budynku wybudowanego w 1937 r. W planach budynku na parterze jest lokal handlowy pozostałe są lokalami mieszkalnymi. Budynek od 1945 r. znajdował się w dyspozycji urzędu miejskiego (...)
Staramy się o zwrot wywłaszczonej nieruchomości. Jest to budynek parterowy. Obecnie ZGM wynajmuje znajdujące się w nim mieszkania 4 rodzinom. Starostwo przedstawiło nam operat szacunkowy, z którego (...)
Jak opodatkowana będzie sprzedaż lokalu mieszkalnego nabytego w 1/2 części w drodze spadku w przypadku, jeżeli korzystano z odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na budowę lokalu mieszkalnego (...)
W budynku (bloku), w którym mamy wykupione lokale z przeznaczeniem na działalność handlowa utworzyła się wspólnota mieszkaniowa składająca się z mieszkańców budynku. Firma nasza posiada niezależne (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Nowe opłaty sądowe. Co będzie droższe?Więcej zapłacisz za nabycie spadku czy kserowanie dokumentów znajdujących (...) »
Gmina uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania publicznego w którym część nieruchomości przewidziana jest pod urządzenie dróg (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.