e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo administracyjne Ruch drogowySprzedaż samochodu a tablice indywidualne
15 Grudnia 2003 GG Śledzik Wykop

Sprzedaż samochodu a tablice indywidualne

Pytanie: Kupiłem samochód i zarejestrowałem go na tablicach indywidualnych, obecnie chcę go sprzedać. Czy mogę zatrzymać wymienione tablice rejestracyjne?

Odpowiedź:

Numer rejestracyjny, w tym numer indywidualny, jest przypisywany pojazdowi, a nie właścicielowi pojazdu, z czego wynika, że nie jest możliwe dalsze posługiwanie się określonym numerem rejestracyjnym przez właściciela pojazdu, jeśli pojazd ten zostanie przez niego sprzedany. Należy też zauważyć, że w celu rejestracji pojazdu nowy właściciel pojazdu składając w organie rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu dołącza do niego rónież tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nie byłoby więc możliwe zarejestrowanie pojazdu przez nowego właściciela bez wydania mu przez poprzedniego właściciela tablic rejestracyjnych.


Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: Sprzedaż samochodu a tablice indywidualne

  • heleg 2010-12-06 03:37:59

    Re: Sprzedaż samochodu a tablice indywidualne

    Slyszalem, ze teraz jest inaczej, czyli, ze tablice indywidualne sa przypisane do wlasciciela, ktory moze sobie je przeniesc na inny pojzad.Czy to prawda?


Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 9
  • 7

Współpracują z nami

Jakub Spalik
Jakub
Spalik
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.