e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo cywilne UmowyNapisałeś w umowie, że dostałeś pieniądze, a było inaczej? Dowiedz się czy możesz je odzyskać! - opinia prawna
28 Grudnia 2008 GG Śledzik Wykop

Napisałeś w umowie, że dostałeś pieniądze, a było inaczej? Dowiedz się czy możesz je odzyskać! - opinia prawna

STRESZCZENIE: W akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości został zawarty zapis, z którego wynika, iż w dniu podpisania tego aktu sprzedający otrzymał już część ceny, a pozostała część zostanie wypłacona po otrzymaniu kredytu. Zapis był fikcyjny. W rzeczywistości w dniu podpisania umowy sprzedawca nie otrzymał od kupującego pieniędzy, gdyż zawarł z nim słowną umowę, że kwotę tę otrzyma po upływie miesiąca. Nabywca nieruchomości zapłacił niestety tylko pozostałą część umówionej ceny. Natomiast kwoty, której dotyczyło oświadczenie zawarte w akcie notarialny sprzedający do tej pory nie uzyskał. Czy sprzedający ma jakiekolwiek szanse na otrzymanie reszt ceny za swoją nieruchomość? Czy może nabywcę nieruchomości wezwać do zapłaty? Czy może skierować do sądu pozew w tej sprawie? Jak sprzedawca mógłby udowodnić, że wbrew oświadczeniu zawartemu w akcie notarialnym, nie otrzymał pieniędzy? Jaki dowód może w takim przypadku dopuścić sąd? Tego dowiesz się z treści niniejszej opinii prawnej.

FRAGMENT OPINII: Stan faktycznyW ubiegłym roku w akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości został zawarty zapis, że w dniu podpisania otrzymałem pewną kwotę, a pozostała część zostanie wypłacona (...)

Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Zbycie udziałów w spółce z o.o.

    Kilka miesięcy temu założyłem jednoosobową spółkę z o.o., do której wniosłem nieruchomość rolną o pow. 1,5 ha. W związku z tym, że dostałem ciekawą propozycję wykupu mojej spółki przez (...)

  • Zawiadomienie sprzedawcy o reklamacji

    Jeżeli sprzedawca ma wiele oddziałów (punktów sprzedaży), to czy klient musi złożyć reklamację z tytułu rękojmi w miejscu, w którym dokonał zakupu, czy może wybrać dowolny punkt sprzedaży (...)

  • Umowa sprzedaży a przestępstwo paserstwa

    Pracuję w sklepie z telefonami komórkowymi i wszystkie telefony używane i nowe a nawet te na części kupuję na umowę z dokumentem tożsamości właściciela i oświadczeniem ze towar jest jego własnością! (...)

  • Sprzedaż samochodu i jego wyrejestrowanie

    9 lat temu oddałam siostrze w użyczenie samochód osobowy. Teraz samochód jest zniszczony, nieubezpieczony, bez aktualnych badań. Straż miejska postanowiła go odholować jako wrak. Aby nie rosły (...)

  • Realizacja należności z umowy sprzedaży

    Na początku października 2004 r. otrzymaliśmy faksem zamówienie na produkt (wg naszej wcześniejszej oferty) o wartości 72834,00 zł pod koniec października 2004 r. zlecenie było zrealizowane, gotowe (...)

 

Komentarze do artykułu: Napisałeś w umowie, że dostałeś pieniądze, a było inaczej? Dowiedz się czy możesz je odzyskać! - opinia prawna

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 9
  • 8

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.