16 Listopada 2007 GG Śledzik Wykop

Ugoda z bankiem

PYTANIE: W 2000 roku zawarłem z bankiem kredyt obrotowy na zakup samochodu. W związku z tym, iż kredyt nie został w terminie spłacony bank wystawił tytuł egzekucyjny i uzyskał klauzulę wykonalności. Następnie od kilku lat poprzez egzekucję komornika sądowego następuje spłata zadłużenia, w wyniku tej egzekucji kapitał kredytu został już spłacony pozostały wprawdzie odsetki. Czy w takiej sytuacji istnieją jakieś przepisy prawne które umożliwiają zawarcie z bankiem ugody celem redukcji zadłużenia odsetek.

FRAGMENT ODPOWIEDZI: W przedstawionym stanie faktycznym ma Pan wszelkie prawo do próby porozumienia z bankiem w sprawie redukcji zadłużenia z tytułu odsetek. Inicjatywa rozmów z bankiem powinna wyjść z Pana strony, (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Ugoda z bankiem podczas postępowania egzekucyjnego

    Rok temu na wniosek wierzyciela (kredyt w banku na budowę domu) komornik zajął nieruchomość i moją pensję. Do tej pory nie było ani jednej licytacji domu. Oszacowanie nieruchomości odbyło się (...)

  • Roszczenia firmy windykacyjnej

    Zaciągnałem kredyt w Banku, miałem problemy ze spłatą i Bank "sprzedał" wierzytelność firmie windykacyjnej. Firma ta powiadomiła mnie o tym fakcie dopiero po roku od momentu kiedy odbyła się (...)

  • Podział sumy po egzekucji a zawarta ugoda

    Jeśli dojdzie do ugody z bankiem, że pobiera on 100 % emerytury na poczet kredytu, to czy bank jest na 1 miejscu? Czyli jeśli okaże się, że znajdzie się kolejny wierzyciel a emerytura idzie w 100 (...)

  • Bankowy tytuł egzekucyjny

    Bank chce wyegzekwować pieniądze od dłużnika z tytułu niespłaconej umowy pożyczki. Czy bank musi wnieść sprawę do sądu o wydanie nakazu zapłaty a następnie może uzyskać bankowy tytuł egzekucyjny, (...)

 

Komentarze do artykułu: Ugoda z bankiem

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 8
  • 0
  • 7

Współpracują z nami

Jakub Lorenc
Jakub
Lorenc
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.