25 Czerwca 2007 GG Śledzik Wykop

Zażalenie do prokuratury

PYTANIE: Zażalenie do prokuratury na sposób traktowania mnie i dzieci (ofiar przemocy) przez organa prowadzące śledztwo napisałam 6 marca 2007 r. W następstwie tego (dochodzenie ciągnie się od października 2006 r.) zostałam wezwana na komisariat do "dosłuchania" (zresztą po raz piąty) na dzień 28 marca br i tam spotkałam p. psycholog. Na podstawie - może półgodzinnego - słuchania tego, co ja mówię pani ta sporządziła opinię sądowo-psychologiczną. W opinii tej znalazły się rzeczy nie mające potwierdzenia w aktach sprawy a wskazujące, że nie potrafię logicznie oceniać podejmowanych, a częściej nie podejmowanych działań. Równie kuriozalne stwierdzenia znalazły się w opinii dotyczącej syna. Do dnia dzisiejszego prócz informacji, iż odpowiedź na swoje zażalenie otrzymam, gdy akta sprawy trafią ponownie do prowadzącego postępowanie (a trafiły 20 kwietnia br), nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. W piśmie tym były także zawarte doniesienia o popełnieniu przestępstwa (choć nie były tak nazwane) polegające na: wskazaniu, że podejrzany nie przebywa w miejscu zamieszkania, które wskazuje - takie też podawał w sądach - nie ma tam zameldowania (ani gdziekolwiek indziej - został wymeldowany z urzędu), pracuje na czarno itp. Czy mogę zwrócić się do prokuratora z zapytaniem, kiedy zostanie to zażalenie rozpatrzone i co dzieje się z pozostałymi sprawami podnoszonymi w piśmie? Jako strona wnosiłam też o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w miejscu podawanym przez podejrzanego, który zresztą nie stawiał się na wezwania prawidłowo powiadamiany przez policję? Czy taki wniosek powinno się respektować?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: W treści pytania mowa jest zarówno o śledztwie, jak i dochodzeniu (są to dwie różne formy postępowania przygotowawczego), zakładamy jednak, że w przedstawionej sprawie prowadzone jest przez Policję (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa

    Osoba X złożyła zażalenie na postanowienie prokuratury rejonowej o umorzeniu śledztwa w sprawie przywłaszczenia wobec braku znamion czynu zabronionego. Prokuratura okręgowa skierowała zażalenie (...)

  • Zażalenie na postanowienie prokuratora

    Prokurator Rejonowy przedstawił mi zarzuty na podstawie fałszywych faktów, jak mogę się odwołać od tego oskarżenia? Jeżeli dane istniejące w chwili wszczęcia śledztwa lub zebrane w jego toku (...)

  • Prywatny akt oskarżenia

    Prokuratura postanowieniem odmówiła wszczęcia dochodzenia. Sąd utrzymał w mocy to postanowienie. Czy w przedstawionej sytuacji możliwe jest sporządzenie prywatnego aktu oskarżenia? Dla odpowiedzi (...)

  • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa

    Złożyłam pismo na policji, wnosząc m.in. o wszczęcie dochodzenia z mojego - pokrzywdzonego wniosku przeciwko dłużnikowi z art. 300 paragraf 1 i 2 kk. Śledztwo trwało 8 miesięcy. W maju br. otrzymałam (...)

 

Komentarze do artykułu: Zażalenie do prokuratury

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 9
  • 9

Współpracują z nami

Katarzyna Tomczak
Katarzyna
Tomczak
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.