e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo rodzinne Rodzice a dzieciUstalenie ojcostwa a władza rodzicielska
12 Czerwca 2006 GG Śledzik Wykop

Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

PYTANIE: Urodziłam dziecko mężczyzny (związek niemałżeński), który tego dziecka nie uznaje; zamierzam złożyć pozew o ustalenie ojcostwa, ale nie chciałabym, żeby ingerował w życie moje i mojego dziecka, ani żeby miał prawo do decydowania o moim dziecku. Czy jest możliwość pozbawienia praw rodzicielskich ojca tylko dlatego, że nie chciał dziecka, nie interesował się matką ani dzieckiem zarówno podczas ciąży jak i po porodzie, a poza tym okazało się, że wkrótce urodzi się jemu dziecko (również pozamałżeńskie)? Czy pozbawienie praw wyklucza uzyskanie alimentów? Czy ojciec sam może zrzec się praw rodzicielskich do dziecka? Jakie są skutki takiej decyzji?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Pozew o ustalenie ojcostwa jeżeli dziecko urodziło się w trakcie małżeństwa lub do 300 od jego ustania (np. poprzez rozwód) jest niedopuszczalny, albowiem istnieje w stosunku do tego dziecka (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Konkubinat a władza rodzicielska nad dzieckiem

    Matka siedmioletniego dziecka żyje w konkubinacie z mężczyzną, który jest aktualnie w więzieniu. Mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Kobieta nie chce być dalej w tym związku. Komu prawnie (...)

  • Dziecko pozamałżeńskie a władza rodzicielska

    Mężczyzna pozostający w związku małżeńskim jest ojcem dziecka, które uznał, ale oczywiście nie jest mężem matki dziecka, choć razem zamieszkują od dwóch lat. W przypadku, gdyby kobieta chciała (...)

  • Mąż matki jako opiekun prawny dziecka

    Mam rozwód - i chcę sie ożenić powtórnie. Moja partnerka ma niepełnoletnią córkę - chcemy wziąć ślub. Czy po zawarciu ślubu zostanę opiekunem prawnym córki mojej przyszłej żony? Jeśli (...)

  • Prawa do dziecka z konkubinatu

    Jakie prawa do opieki nad dzieckiem posiadam, jeżeli nie żyję w związku formalnym z matką dziecka? Jeżeli np. matka nie wykazuje zgody na wyjazd z córką na urlop bez wyraźnego uzasadnienia, czy (...)

 

Komentarze do artykułu: Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 8
  • 1
  • 5

Współpracują z nami

Tomasz Waśniowski
Tomasz
Waśniowski
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.