e-prawnik.pl Prawo na co dzień Ubezpieczenia społeczne ZasiłkiWpływ wysokości diety na dodatek rodzinny
1 Września 2006 GG Śledzik Wykop

Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny

PYTANIE: Kierowca zatrudniony na podstawie umowy o pracę w firmie zajmującej się transportem międzynarodowym - wykonujący "kursy" za granicę otrzymuje diety, które nie wchodzą w skład wynagrodzenia, nie są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, co potwierdza urząd skarbowy w zaświadczeniu o dochodzie podlegającym opodatkowaniu. Czy dieta jest innym dochodem wliczanym do dochodu rodziny, według którego ustala się prawo do otrzymania dodatku rodzinnego na uczące się dziecko?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z art. 8 ustawy o świadczeniach rodzinnych do zasiłku rodzinnego przysługują między innymi dodatki z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego oraz podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

    Czy zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny i świadczenie rodzinne są liczone do obliczenia dodatku mieszkaniowego? Na jakiej zasadzie jest liczony dodatek mieszkaniowy? Jeżeli 3 dni przed złożeniem wniosku (...)

  • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego

    Co należy zrobić jeżeli ojciec dzieci ma zasądzone alimenty, a ich nie płaci? Ojciec oczywiście nie jest zatrudniony. Czy należy najpierw skierować sprawę do komornika o egzekucję należności (...)

  • Ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego

    Przebywam na urlopie wychowawczym z prawem do zasiłku. Od 1 maja 2004 r., aby otrzymać dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w czasie trwania urlopu wychowawczego muszę mieć również prawo do zasiłku (...)

  • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA

    Pobieram alimenty na dziecko z ZUS w wysokości 200 zł. Wkrótce mają one zostać zastąpione dodatkiem alimentacyjnym z pomocy społecznej. Co mam zrobić, żeby juz od maja móc z nich skorzystać? (...)

 

Komentarze do artykułu: Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 8
  • 3
  • 3

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk
Michał Włodarczyk
Jakub
Lorenc

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.