Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Alicja99usz

 • Login: Alicja99usz
 • Data rejestracji: 2018-11-28
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 3 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Alicja99usz

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jeżeli współczynnik przepuszczalności światła jest mniejszy niż 70%, o czym mówi §8 ust. 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia to sankcją może być niedopuszczenie pojazdu do ruchu przez diagnostę za niespełnianie wymogów technicznych. W momencie, kiedy policjant będzie chciał zbadać legalność dokonanego przez kierowcę przyciemniania szyb i okażę się, że jest ona niezgodna z przepisami, może nałożyć mandat w wysokości od 20 do 500 zł, oraz odbiera dowód rejestracyjny.

  Zobacz cały wątek: Przyciemniane szyby

 • Jeżeli interwencja policji nic nie poradziła można zgłosić skargę na sąsiadów, którzy notorycznie zakłócają ciszę i spokój dla sąsiednich lokatorów, takie zażalenia mogą być składane ustnie w każdej jednostce policji, jednak nie mogą być anonimowe. Jeśli to działanie nie poskutkowałoby można wytoczyć postępowanie sądowe z powództwa cywilnego zgodnie z art. 144 kodeksu cywilnego, który wskazuje na to, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do powstrzymania się od działań, które zakłócałyby korzystanie z nieruchomości sąsiednich.

  Zobacz cały wątek: kłopotliwi sąsiedzi

 • Możesz zostać oskarżony na podstawie art. 270 §1 kodeksu karnego odnośnie podrabiania lub przerabiania dokumentów tożsamości i używania ich jako autentycznych. Zgodnie z kodeksem karnym taka osoba podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat. Może zostać także zastosowana grzywna, w zależności od sytuacji.

  Zobacz cały wątek: Podrobiona NIE aktualna legitymacja z gimnazjum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane