Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Czeslawa56

  • Login: Czeslawa56
  • Data rejestracji: 2010-09-16
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 3 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Czeslawa56

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Nie prawda . Po dziesięciu latach przedawnia się w stosunku do osób trzecich ,czyli nie będących zstępnymi, ale przedawnia się po trzech latach od śmierci spadkodawcy.Jeżeli gospodarstwo rolne zostało przekazane wzamian za emeryturę rolniczą to taka darowizna nie stanowi masy spadkowej.Jest w tej sprawie orzeczenie Sądu Najwyższego z 1991 r. i Sądu Apelacylnego z 2006 r.

    Zobacz cały wątek: Darowizna

  • Nic podobnego ! Na sprawie spadkowej nie będzie mowy o umowie darowizny, tylko sąd okresli jak dziedziczą zstępni spadek z mocy ustawy, chyba że okaże się, że dziadek zostawił jeszcze testament,który weźmie górę nad umową darowizny.

    Zobacz cały wątek: akt darowizny wystarczy?

  • Ojciec zmarł w 1991r. Na gospodarstwie mieszkała wtedy jego żona i najmłodszy 14-letni syn. Pozostałe pełnoletnie dzieci mieszkały już poza domem. Sprawa spadkowa odbyła się w 2000r. w której gospodarstwo podzielono między żonę i najmłodszego syna po 50%. W księgach wieczystych dokonano wpisu w 2004r.przekazującego 75% dla żony zmarłego i 25% dla najmłodszego syna. Czy przysługuje im jakaś część spadku lub zachowek po dokonaniu wpisu w księgi wieczyste.

    Zobacz cały wątek: Zachowek po podziale gospodarstwa wg ustawy z 1990r.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane