Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: DorisDorota

 • Login: DorisDorota
 • Data rejestracji: 2018-11-05
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 9 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty DorisDorota

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Wbrew pozorom najprościej zacząć od pokojowych rozwiązań - zwrócić się do osoby odpowiedzialnej za latarnię (zapewne jest to miasto, ewentualnie spółdzielnia - od niej bym zaczęła, bo wskaże do kogo należy się zwrócić) i poprosić o rozwiązanie problemu, np. przez założenie osłony ze strony mieszkania. Nie trzeba rzucać paragrafami :)

  Zobacz cały wątek: Latarnia w stolicy świeci prosto do mieszkania

 • Ale jaki efekt chce Pan uzyskać? Żeby matka częściej zajmowała się dzieckiem czy rzadziej? Z jednej strony narzeka Pan, że zabiera dziecko za rzadko, z drugiej chce Pan jej ograniczyć władzę rodzicielską... Żeby to zrobić, trzeba mieć mocne przesłanki, a nie tylko chęć pogrożenia palcem drugiemu rodzicowi. Pan dostał pełną opiekę, więc to Pan musi zajmować się dzieckiem. Drugi rodzic, jeśli nie ma ustanowionych konkretnych dni widzeń, może to robić dowolnie rzadko. Zapewne jeśli pomyśli Pan o odwrotnej sytuacji, to nie będzie Pan miał wątpliwości, że Pana pytanie jest trochę bezzasadne. Sytuacja, w której matka ma pełną opiekę nad dzieckiem, a ojciec angażuje się sporadycznie - raczej nikogo nie dziwi i zdarza się bardzo często. Rzadko wtedy matki podejmują kroki w tej sytuacji. Wyobraża sobie Pan zmuszanie drugiego rodzica do kontaktu z dzieckiem? Raczej nie jest to dobre rozwiązanie.

  Zobacz cały wątek: ustalenie widzeń

 • Przede wszystkim absurdem jest to, że w tej samej sprawie jedna siostra przegrywa, a druga wygrywa. Wnieś zażalenie do Sądu Najwyższego na wyrok sądu II instancji. To jest jakaś kpina, przecież to ta sama sprawa!

  Zobacz cały wątek: Dlugi ZUS

 • Jeśli żona utrudnia Ci kontakt z dzieckiem, należy to zgłosić do sądu. Prawdopodobnie zostaną wtedy ustalone konkretne dni i czas trwania spotkań. Mając konkretne daty w postanowieniu sądu, to Ty możesz wzywać policję, jeśli żona nie pozwoli Ci spotykać się z dzieckiem w te dni.

  Zobacz cały wątek: Opieka nad dzieckiem, żona nie pozwala zabrać mi dziecka

 • Jak najbardziej jest to powód do ograniczenia lub odebrania praw. Podstawowe pytanie jednak brzmi, kto miałby te prawa przejąć. Dziadkowie, ojciec, kurator? Jaki jest cel odebrania praw, poza postraszeniem matki? We wszelkich sprawach rodzinnych należy się kierować dobrem dziecka, w związku z tym należy patrzeć z jego perspektywy, a nie matki.

  Zobacz cały wątek: Ograniczenie czy odebranie praw matce

Więcej postów użytkownika DorisDorota


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane