Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Dudix86

Tematy założone przez użytkownika Dudix86

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty Dudix86

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dowody osobiste z tzw. micro-procesorem wejdą w życie dopiero od 1 lipca 2011 roku - ustawa już jest podpisana przez Prezydenta RP. Co do skanowania plastikowych dowodów pierwsze słyszę ;) Jeżeli osoby odpowiedzialne za odprawę mają wgląd do Wojewódzkiej tudzież do PESEL bazy dostęp - w co naprawdę wątpię - mogą to sprawdzić.

  Zobacz cały wątek: Pytanie w sprawie dowodu osobistego

 • Dowód osobisty traci ważność po 3 miesiącach od zaistniałej zmiany. Dowód owszem będzie nie ważny - ale jeżeli nie jest unieważniony materialno-technicznie, tzn nie ucięty jest róg - osoba która będzie was legitymować - raczej nie będzie wróżbitą :)

  Zobacz cały wątek: Pytanie w sprawie dowodu osobistego

 • Wymeldowania dokonuje organ gminy w postępowaniu administracyjnym jeżeli ktoś nie mieszka art. 15 ustawa z dnia 10 04 1974r. Jeżeli mieszka można złożyć jedynie pozew o eksmisję do Sądu.

  Zobacz cały wątek: Zameldowanei czasowe a wymeldowanie

 • Do 13 roku życia - oboje rodzice wyrażają zgodę na wyrobienie dowodu osobistego. Od 13 do 18 roku wymagana jest zgoda tylko jednego opiekuna prawnego (rodzica). Do 5 roku życia dzieci zwolnione są ze wstawiennictwa w Urzędzie - wnioskuje że masz więcej - czyli zgłaszasz się do Urzędu osobiście. Jeżeli nie masz 13 lat podpisu na wniosek nie złożysz - zaszczyt obecnie ten mają osoby od 13 wzwyż :). Co do obecności obojga rodziców - nie muszą oni razem zgłaszać się do Urzędu, jeden może przyjść jednego dnia, drugi następnego. Liczyć należy się wyłącznie z tym że bez spełnienia wszystkich wymogów - wniosek będzie zawieszony i nie "pójdzie" dowód do produkcji. Co do określenia "tymczasowy dowód osobisty" - do 18 roku życia wydawany jest na 5 lat .... od 18 do 65 roku na 10 .... a powyżej 65 - na czas nie określony. Czyli teoretycznie i praktycznie twój dowód jak i dowód rodziców mają ograniczenie tymczasowego dowodu :). Pozdrawiam

  Zobacz cały wątek: Tymczasowy dowód

 • W fotografii do dowodu osobistego najważniejszy jest WIZERUNEK TWARZY. W związku z powyższym może Pan/i z żelować / obciąć/ przefarbować/ zgolić włosy. Pozdrawiam

  Zobacz cały wątek: Zdjęcie [włosy] dowód osobisty

Więcej postów użytkownika Dudix86


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane