Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Hajo000

• Login: Hajo000
  • Data rejestracji: 2008-01-27
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 1 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Hajo000

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Ja też miałem podobny problem-wyrokiem Sądu zostałem zobligatorowany do zapłaty kwoty 1100zł.Próbowałem najpierw przelać na konto,które wierzyciel napisał na wezwaniu do zapłaty.Niestety nie udało mi się,ponieważ w tym samym dniu,kiedy przelewałem kasę przez internet,gośc zamykał konto.Chociaż przelew został wykonany nie było go w histori wykonanych operacji.Ponawiałem przelew 3 razy i za każdym razem system przyjmował i było wyślij,ale nie księgował na koncie.Po kontakcie z infolinią okazało się,ze właśnie zamykane jest konto.Jak by było konto zamknięte wcześniej to przy wpisywaniu nr konta,pokazał by,że błędny rachunek.Więc zażadałem pisma z banku,ze taka operację chciałem wykonać i przysłano mi je.Następnie wysłałem kasę przekazem pocztowym,ale i tem wrócił,z adnotacją nie podjęto w terminie.Kolejnym ruchem moim było pójście do Sądu i dowiedzenie się o depozyt.I wpłata do depozytu kosztuje 100 zł,wyjęcie też 100 zł.Jednocześnie z wnioskiem o depozyt mozna wpłacić kasę i czekac na decyzję Sądu,czy przyjmie depozyt,a to trwa ze 2 miesiace.Niestety nie zdążyłem tego zrobić,ponieważ na koncie komoras zablokował mi tą kwotę.Natychmiast udałem się do niego z kwitami,że chciałem spełnić zobowiązanie ,ale nie mogłem tego uczynić.Nic to nie dało i komoras przesłał kasę do wierzyciela i doradzając napisanie skargi do Sądu na działania komornika.Skarga taka by nic nie dała,bo badana jest tylko merytorycznie i kosztuje 100 zł.Bank tez mi doliczył 60 zł za zajęcia komornicze.Była to dla mnie sprawa honorowa,więc napisałem pozew o zwrot niesłusznie pobranych kosztów komorniczych przez wierzyciela,dołanczajac wszystkie dowody tj.-pismo z banku,ze próbowałem przelać;przekaz pocztowy wysłany i zwrotny,wezwanie do zapłaty kosztów komorniczych i kwoty 60 zł-prowizja banku.Pozew opiewał na kwotę łacznie 260 zł,opłaciłem go kwotą 30 zł.Odbyła sie jedna rozprawa i od razu wyrok,nie korzystny dla mnie.Sedzia stwierdził,że z wyroku wynikało,iż jestem dłużnikiem i miałem spełnić świadczenie,a to że nie nie miałem jak go spełnić nikogo nie interesuje.Sędzia poinformował mnie,że mogłem wpłacić do depozytu!!!Ale co najlepsze,tylko przyjęcie przez Sąd depozytu(co trwa)wstrzymało by komornika.Sama wpłata wraz z prośbą o depozyt nic by nie pomogła,bo i tak komornik by ściągnął kasę!!Kwotę 100 zł,można ubiegac się o zwrot od strony przeciwnej,a w tym wypadku było by to niemożliwe,ponieważ druga strona jest goła i egzekucje komornicze są bez skuteczne.W sumie dobrze ,ze nie właciłem kasy do depozytu,bo oprócz kosztów komorniczych 200 zł i bankowych 60 doszedł by koszt 100 zł za depozyt,a i tak by to nic nie dało,bo egzekucje komornicza byłaby wczesniejsza niż decyzja Sądu odnosnie depozytu.Reasumując,jak wierzyciel nie chce odebrać kasy,zostaje tylko depozyt sądowy.Ale zwykle decyzja Sądu o przyjęciu lub odmowie przyjęcia depozytu trwa długo i wierzyciel robiąc na złość oddaje do egzekucji komorniczych,a my nie mozemy nic zrobić.Chyba,ze decyzją Sądu zepozyt został przyjęty(nie mylić z datą wpłaty na konto Sądu),wtedy mozna ubiegac się o zwrot kasy(jak ktoś jest ściągalny),lub jak komoras jeszcze sie nie rozliczył z wierzycielem,to zablokuje tą sumę.Dla mnie osobiście to paranoja,bo chciałem spełnić świadczenie,ale nie mogłem ,a i tak poniosłem koszty.

Zobacz cały wątek: Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane