Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Laica

Ostatnie posty Laica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam serdecznie mam takie pytanie. Mój ojciec prawdopodobnie złożył wniosek o przyznanie mu alimentów od dzieci. Nie dostałam wraz z rodzeństwem w tej sprawie żadnego awizo na adres zameldowania. Przyszedł tylko policjant do mojej mamy z nakazem sądu o zapytanie o miejsce zamieszkania dzieci (mama ich nie podała w trosce o nasze bezpieczeństwo), z sygnatury akt wynika, że chodzi o sprawę alimentacyjną. Znalazłam informację, że jeśli wnioskodawca (czyli ojciec) w pozwie poda, że moje miejsce pobytu nie jest znane, to sąd rozpoczyna procedurę ustalania tego miejsca (stąd pewnie wizyta policjanta), jeśli mu się nie uda, to powołuje kuratora reprezentującego mnie w sądzie. Ale czy sąd może go powołać, bez wczesniejszego OBOWIĄZKU wysłania awizo na mój adres zameldowania? Coprawda mieszkam w innym mieście, ale mogę pojechać i to awizo odebrać i dziwi mnie, że sąd najpierw wysyła policjanta... Chcę uniknąć podawania mojego miejsca zamieszkania, bo obawiam się, że mój ojciec może to jakoś wykorzystać (nachodząc mnie, miejsce pracy, wypisując jakieś oszczerstwa jak ma w zwyczaju itd), a boję się, żeby "za moimi plecami" sąd nie ustalił kuratora, kóry będzie mnie rzekomo reprezentować. Druga sprawa- czy mój przyszły mąż będzie musiał jakoś partycypować w alimentach? Czy jego dochody będa się jakoś liczyć podczas ustalania przez sąd moich zarobków? Czy można temu jakoś zapobiec? Czytałam o rozdzielczości majątkowej, ale będziemy chcieli wziąc kredyt na mieszkanie i kupić wiele sprzętów i jeśli to nie jest konieczne dla dobra sprawy alimentacyjnej, to wolałabym takiej rozdzielczości nie tworzyć. Czy jest jakaś konkretna podstawa prawna mówiąca o tym, że małżonek w związku z brakiem pokrewieństwa, nie partycypuje w sprawie o alimenty na rodzica i jego dochód nie wlicza się do dochodu pozwanego dziecka? I ostatnia sprawa, czy jeśli otrzymuje się stypendium z uczelni (które jest nieopodatkowane), to jest ono także wliczane do dochodu podczas rozprawy alimentacyjnej? Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

    Zobacz cały wątek: alimenty na ojca


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane