Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Malgorzata1122

• Login: Malgorzata1122
  • Data rejestracji: 2010-12-07
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 372 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Malgorzata1122

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Lunatyk ooo wg mnie masz niezłe dowody na zdradę. Tak to właśnie w sądzie wygląda - zeznania świadków, zrzuty z FB, jakaś korespondencja. Wszystko układa się w całośc. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

Zobacz cały wątek: Zdrada żony i rozwod

• W opisanej sytuacji nie widzę żadnych szans aby obarczyć mamę i jej siostry obowiązkiem płacenia alimentów czy dopłacania do dpsu. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

Zobacz cały wątek: Aliment na rzecz ojca.

• Dzień Dobry, Wg mnie za styczeń powinien zapłacić cząstkowe alimenty. Wg mnie syn powinien wystąpić o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego. Pozdrawiam adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

Zobacz cały wątek: do kiedy płaci alimenty biologiczny rodzic po uprawomocnieniu sie wyroku o przysposobienie dziecka

• Dzień Dobry, Można próbować unieważniać umowę. Jednakże choroba Alzheimera zama w sobie nie jest jeszcze podstawą to uznaia ze czynność była nieważna. Choroba ta charakteryzuje się okresami w których chory kojarzy, zachowuje się jak zdrowy. Trzeba mieć tu dobre opinie lekarzy biegłych i wtedy jest szansa. Pozdrawiam adw. Małgorzata Woźniak www.spadkoweprawo.com.pl

Zobacz cały wątek: darowizna a chora na alzheimera

• Proszę o poradę w sprawie zachowku: Rodzice otrzymali do dom od rodziców ojca na podstawie aktu darowizny w 2005r z prawem dożywotniego mieszkania przez nich. Ojciec ma brata, który zgodził się wtedy na takie rozwiązanie słownie bez żadnych roszczeń ponieważ dziadkowie obiecali mu pieniądze ze spłaty działki -brat ojca te pieniądze otrzymał jednak nie ma na to żadnego potwierdzenia. W zeszłym roku wujek zaczął jednak się upominać o spłatę domu i wiem, że dziadkowie zrobili jakiś testament(?) dla wujka i cioci - najprawdopodobniej chodzi i zachowek ? Moje pytania odnośnie sytuacji : 1. co dziadkowie mogli zapisać i jaki sposób zadysponować nieruchomością ? Dziadkowie mogli sporządzić testament ewentualnie przekazać majątek darowizna bądź dożywociem. 2. czy w przypadku sprzedaży lub darowizny nieruchomości na mnie mnie przez rodziców , czy wujostwo może żądać ode mnie spłaty ? nie, 3. co ewentualnie można zrobić, żeby nie płacić zachowku ? Pisze Pan o dożywociu? Czy dożywocie wpisano do aktu notarialnego? Zapis o dożywociu eliminuje zachowek. 3. jeżeli udowodnię, że wujek otrzymał pieniądze ze sprzedaży działki w jaki sposób to zmieni sytuację ? Wówczas dolicza się darowiznę do zachowku. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak specjalistka od spraw spadkowych www.spadkoweprawo.com.pl

Zobacz cały wątek: Zachowek,a testament

Więcej postów użytkownika Malgorzata1122

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane