Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: RobetG42

Tematy założone przez użytkownika RobetG42

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty RobetG42

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Wprowadzanie do obrotu leków zastępczych jest niedozwolone jeżeli ich cena jest konkurencyjna dla leków w Polsce. 

  Zobacz cały wątek: Pozwolenia na sprzedaż leków ?

 • widać jakiś służbista Ci się trafił...

  Zobacz cały wątek: mandat za zepsute światła

 • widać jakiś służbista Ci się trafił...

  Zobacz cały wątek: mandat za zepsute światła

 • Jeśli chcesz wziąć urlop wychowawczy, musisz złożyć u pracodawcy wniosek o jego przydzielenie ? nie później jednak niż dwa tygodnie przed planowaną datą jego rozpoczęcia, wniosek powinien zawierać dane dziecka, daty rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego, okres urlopu wykorzystanego dotychczas na dane dziecko, jak również oświadczenie drugiego z rodziców, że nie zamierza korzystać z urlopu wychowawczego w tym czasie. Urlop wychowawczy może trwać maksimum trzy lata. Rodzic może przebywać na urlopie wychowawczym nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. Czas trwania urlopu wychowawczego może być rozłożony na więcej (2, 3 lub 4) części w dowolnym czasie. Jeżeli zdecydujesz się wrócić do pracy, możesz przerwać urlop na dowolnym etapie, jednak z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli masz niepełnosprawne dziecko, przysługują ci dodatkowe trzy lata urlopu, który musisz jednak wykorzystać do ukończenia przez dziecko 18 lat życia. W czasie trwania urlopu wychowawczego nie przysługuje ci wynagrodzenie, możesz jednak podjąć pracę zarobkową, jeśli umożliwi ci ona stałą opiekę nad dzieckiem Po zakończeniu urlopu wychowawczego masz prawo wrócić na to samo stanowisko, jakie zajmowałaś wcześniej, lub, jeśli to nie jest możliwe, pracodawca ma obowiązek zapewnienia ci stanowiska równorzędnego. odpowiadającego twoim kwalifikacjom zawodowym.

  Zobacz cały wątek: urlop wychowawczy- jak się starać?

 • Zmiana od nowego roku dotyczy jedynie nazwy prawa do lokalu, w skrócie zamiast trzech odrębnych rodzajów praw spółdzielczych: własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego i prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej; jest jedno spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu na mocy art. 10 nowelizacji kodeksu, a istniejące w dotychczasowych aktach prawnych odniesienia do wymienionych praw, należy odczytywać jako odniesienia do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Zatem będzie można po Nowym Roku założyć księgę wieczystą dla swojego prawa, tyle że od ponad 5 lat nosi ono nazwę spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

  Zobacz cały wątek: Księga wieczysta dla domu w spółdzielni

Więcej postów użytkownika RobetG42


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane