Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: Wacku6491

  • Login: Wacku6491
  • Data rejestracji: 2009-09-28
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 2 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty Wacku6491

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • zamieniłam się na mieszanie kwaterunkowe jako najemca powinnam wymeldować w ciągu 30 dni wszystkie osoby,ale nowy najemca zgodził się nie na piśmie tylko ustnie żeby jedna osoba została w tamtym mieszkaniu zameldowana,bo będą tańsze koszty utrzymania,nawet zgłosiła ją do ADM. czy ja popełniłam jakieś wykroczenie że tej osoby niewymeldowałam ,jako najemca ,czy ta osoba powinna się sama wymeldować.bo teraz tamta osoba nas straszy że popełniłam przestępstwo niewymeldowując tej osoby,proszę o odpowiedź

    Zobacz cały wątek: zamiana mieszkania a niewymeldowanie osoby z pobytu starego

  • Witam wszystkich. Sytuacja moja wygląda tak: Razem z żoną i synem zamieszkuję w mieszkaniu komunalnym gdzie posiadam status głównego najemcy. Niedawno jednak zmarła moja mama, która wykupiła swoje mieszkanie. Jest ono własnościowe, lecz właścicielem nadal pozostaje ona gdyż nie przepisała jego na mnie. Jak to można teraz rozwiązać, aby mieć możliwość posiadania obydwu w taki czy inny sposób?. Wiem, że skoro nie zostawiła testamentu(jestem jedynym synem) powinienem założyć sprawę w sądzie o stwierdzenie praw do nabycia spadku. Teraz pytanie czy będę musiał z tego powodu zapłacić podatek w urzędzie skarbowym czy nie, bo chodzi przecież o stwierdzenie praw do nabycia spadku a nie sprawę spadkową(niema innych spadkobierców).Jednak musiałbym zapłacić podatek to, w jakiej wysokości? Bardzo proszę o podpowiedz jak można najrozsądniej rozwiązać tę sytuację. Pozdrawiam

    Zobacz cały wątek: Mieszkanie komunalne i własnościowe


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane