Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: a1977

• Login: a1977
  • Data rejestracji: 2006-01-16
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 2 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty a1977

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Nic tylko nerwy!!! Ja napiszę bardzo krótko: Może nie tak jak Aplikant - Artur,nie zmieniałam 3 razy pracy, ale ja pracowałam w OPS bez pomocy "cioci" - jak insynuujesz Piotrze, a obecnie też jestem na aplikacji kuratorskiej - też bez znajomośći, z determinacją dążyłam do celu (też byłam społecznym). Powiem jeszcze, że obie te prace "zdobyłam" w całkiem drugim końcu Polski niż mieszkaałam od dziecka, więc nie mam tu rodziny - gdybyś chciał się powołać na ciocię. A jeśli chodzi o atmosferę w sądach - to rzeczywiście u nas jest rodzinnie, ale tylko ze względu na to, że się szanujemy i lubimy wzajemnie, a takie traktowanie się ułatwia pracę w której przecież jesteśmy po kilkanaście godzin tygodnioowo. Poza tym jeśli jesteś tyle lat kuratorem społecznym to powinneś znać dokładnie Ustawę o kuratorach, gdzie jest zapis o stosunkach pokrewieństwa kuratorów i (nie) możliwościach wspólnej pracy członków rodziny. Pozdrawiam, zyczę więcej optymizmu

Zobacz cały wątek: Społeczny kurator sądowy

• O grozo!!! Jestem wkurzona tym co piszesz ( znajomościami) łatwo kogoś osądzić!!! Zdajesz sobie sprawę, że oskarżasz innych nie mając dowodów - dowodem nie jest przyjęty młody aplikant po studiach. Dostać się na kuratora zawodowego nie jest łatwo, przyznaję, ale nie jest to niemożliwe do zrealizowania. W swojej wypowiedzi powołuję się na moje doświadczenia. Przez prawie rok byłam kuratorem społecznym ( przyjętym "z ulicy" bez znajonmości), praca bardzo mi się spodobała i postanowiłam spróbować zostać zawodowym - dostałam się za PIERWSZYM podejściem na aplikację. Obecnie ją kończę i przygotowuję się do egzaminów!!! Jestem z siebie dumna, bo rozmowa wstępna w Okręgu nie była łatwa - to prawie egzamin merytoryczny i praktyczny oraz wiedza tzw. codzienna "o życiu i poglądach na świat" no i kuuuupa szczęścia. Ta rozmowa jest jak kasting 10-15 etatów i 600 kandydatów na aplikanta, (tak było w moim przypadku), co nie jest gwarancją zostania zawodowym bo jeszcze egzaminy. Nie mów, że jak się nie dostałeś to znaczy, że reszta dostała po znajomościach!!! Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale głowa do góry - PRÓBÓJ DALEJ, to nie prawda, że do 3 razy sztuka!!! W każdym razie życzę Ci powodzenia! (A z drugiej strony mówię o własnym okręgu, bo innych nie znam, więc może masz po części rację...)

Zobacz cały wątek: Społeczny kurator sądowy

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane