Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: aapsikk

  • Login: aapsikk
  • Data rejestracji: 2010-07-06
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 1 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty aapsikk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Wszystko zależy czy jesteś wystawcą czy odbiorcą faktury. Odbiorca może skorygować błędy formalne poprzez notę korygującą natomiast wsytawca ma do dyspozycji jedynie korektę § 14. 1. Fakturę korygującą wystawia się również, gdy podwyższono cenę po wystawieniu faktury lub w razie stwierdzenia pomyłki w cenie, stawce lub kwocie podatku bądź w jakiejkolwiek innej pozycji faktury. § 15. 1. Nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę lub fakturę korygującą zawierającą pomyłki dotyczące jakiejkolwiek informacji wiążącej się zwłaszcza ze sprzedawcą lub nabywcą lub oznaczeniem towaru lub usługi, z wyjątkiem pomyłek w pozycjach faktury określonych w § 5 ust. 1 pkt 6-12, może wystawić fakturę nazwaną notą korygującą. Dodatkową kwestią w twoim przypadku jest to czy poprawa danych na fakturze nie wpłynie na zmianę odbiorcy...tzn. po zmianie okarze się, że faktura jest wystawiona na innym podmiot ... w takim wypadku wystawca powinien skorygować pierwotną fakturę do zera i wystawić nową w prawidłowym odbiorcą. Takiej zmiany nie można będzie zrobić notą.

    Zobacz cały wątek: Jak poprawić błąd na fakturze?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane