Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: adamN

 • Login: adamN
 • Data rejestracji: 2012-07-10
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 88 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty adamN

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Może Pani skorzystać z pomocy prawnika tu na portalu: https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/

  Zobacz cały wątek: Potrzebuje Prawnika Przez Internet

 • Jest Pani osobą dorosłą i rodzice w żadnym wypadku nie odpowiadają za Pani długi, tym bardziej, iż nie jest Pani u nich zameldowana. Pismo rodzice powinni odesłać z adnotacją, iż adresat już tam nie mieszka - tak też powinny być odsyłane kolejne pisma z tej firmy - bez otwierania koperty.

   

  Myślę, iż jednak rozsądnie byłoby się skontaktować z tą firmą w celu wyjaśnienia sytuacji. Jeśli jest to pomyłka - uspokoi Pani i siebie i swoich Rodziców. Jeśli jest to jakiś zapomniany dług, który przez lata narastał, warto go spłacić teraz, odsetki narastają bowiem z każdym dniem zwłoki.

  Zalecam kontakt, gdyż niestety wiele osób skarży się na nachalność pracowników tej firmy, proszę tu poczytać: Problem z Intrum Justitia - dlatego będzie lepiej, jeśli pracownicy firmy szybko dowiedzą się, że Pani już tam nie mieszka - żeby przypadkiem nie nachodzili Pani Rodziców i nie zadręczali ich telefonami. 

  Zobacz cały wątek: Intrum justita

 • W takiej sytuacji należy złożyć pozew do sądu o wypłacenie zaległych alimentów. Tu jest opisana podobna sytuacja: Alimenty bieżące i zaległe - świadczenia zaległe mogą być ściągnięte przez komornika i będą one pobierane co miesiąc z wypłaty pozwanego. Czyli przez pewnien czas będzie on płacił jakby podwójne alimenty - na bieżąco oraz te, których nie przelał w terminie.

  Zobacz cały wątek: Alimenty bieżące i zaległe

 • Przyjazny Regulamin jest tańszy, masz 300 zł za audyt i poprawę regulaminu, plus 39 zł miesięcznie za monitoring. Czyli w sumie za poprawę i rok monitoringu płacisz 767 zł, a tam gdzie MaciejKolo poleca wychodzi za to samo 840 zł. Dodatkowo jak w Przyjaznym Regulaminie zapłacisz za cały rok z góry, to masz taniej i wychodzi 652 zł, czyli prawie 2 stówki taniej niż w klauzuleniedozwolone.pl ;) Więc chyba warto przejrzeć konkurencję - tu masz linka do oferty http://e-prawnik.pl/przyjazny-regulamin/cennik.html.

  Zobacz cały wątek: Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego

 • No to od początku :) W przypadku, gdy skorzystasz z gotowca, nadal nie będziesz miał pewności, czy twój regulamin jest wolny od klauzul niedozwolonych, bo UOKiK aktualizuje listę klauzul średnio raz w miesiącu. Czyli jeśli pobierzesz wzór sprzed roku, to na dzień dzisiejszy może on już zawierać klazule niedozwolone.

  Jeśli uda Ci się znaleźć aktualny wzór regulaminu, to i tak za miesiąc warto by było go przejrzeć (możesz to zrobić sam, możesz to zlecić prawnikowi jako audyt o którym wspomniałeś).

  Jest jeszcze jedna kwestia - może warto po prostu sprawdzić swój obecny regulamin, może nie wymaga on wielu zmian? Zamiast zastępować go zupełnie nowym, radziłbym właśnie audyt + poprawkę.

  Zobacz cały wątek: Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego

Więcej postów użytkownika adamN


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane