Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: aga300

 • Login: aga300
 • Data rejestracji: 2016-04-21
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 4 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty aga300

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym sprawy, nie ma przeszkód prawnych, aby ubiegała się Pani o świadczenie alimentacyjne i wytoczyła powództwo z tego tytułu p-ko ojcu. Podstawą prawną roszczenia alimentacyjnego jest tutaj art. 133 oraz 135 K.R.O. Pierwszy z nich, stanowi, że rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Poza tym wypadkiem, uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. Natomiast, rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się. Art. 135 z kolei mówi o zakresie świadczeń alimentacyjnych, czego już nię będę podnosić na tą chwilę. Co więcej, zarówno orzecznictwo (stanowisko sądów) jak i doktryna, stoją na stanowisku, iż obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicu wobec dziecka w wieku dorosłym, kiedy dziecko nie jest w stanie wystarczająco być samodzielnym i nadal uczy się np. studiuje, a rodzic tak jak ma to miejsce w tym przypadku jest dobrze sytuowany i nie narazi tym samym rodzica na nadmierny uszczerbek. Bardzo chętnie Pani pomogę w tej sprawie, proszę jednak skontaktować się ze mną, poprzez tą stronę https://www.flickr.com/people/142692317@N06/. Znajdziemy rozwiązanie tej sytuacji. Dobry [url=http://prawnik1.pl/warszawa/]prawnik Warszawa[/url]

  Zobacz cały wątek: Czy mogę ubiegać się o alimenty?

 • Jakiś czas temu korzystałam z pomocy prawnej tej kancelarii http://prawnik1.pl/prawnik-warszawa/ i mogę z czystym sumieniem Pani polecić tą kancelarię, [url=http://prawnik1.pl/warszawa/]prawnik w warszawie[/url] bardzo mi pomógł w sprawie spadkowej, ale z tego co wiem to specjalizuje się także w prawie rodzinnym. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

  Zobacz cały wątek: Szukam dobrego prawnika w Warszawie

 • Jakiś czas temu korzystałam z pomocy prawnej tej kancelarii http://prawnik1.pl/prawnik-warszawa/ i mogę z czystym sumieniem Pani polecić tą kancelarię,[url=http://prawnik1.pl/warszawa/]prawnik w warszawie[/url]bardzo mi pomógł w sprawie spadkowej, ale z tego co wiem to specjalizuje się także w prawie rodzinnym. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

  Zobacz cały wątek: Szukam dobrego prawnika w Warszawie

 • To jak długo trwa rozwód zależy od wielu czynników i w istocie od indywidualności sprawy, jeden rozwód będzie trwał 2 lata, zaś w innej sprawie będzie to kwestia jednej rozprawy rozwodowej. [url=http://prawnik1.pl/warszawa/]prawnik warszawa[/url] [url=http://prawnik1.pl/warszawa/]prawnik w warszawie[/url]

  Zobacz cały wątek: ILE TRWA ROZWÓD ???


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane