Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: baressa

  • Login: baressa
  • Data rejestracji: 2004-01-22
  • Tematy użytkownika: 0
  • Posty użytkownika: 1 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty baressa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Rok temu kupilam 30 m2 mieszkanie, nie zdążyłam jeszcze zalożyć wodomierzy, po rocznym oplacaniu ryczałtu za 3m3 ( 1 osoba w mieszkaniu) dostalam dopłate ponad 600 zł.Z rozliczenia licznika głownego i podziału na bezlicznikowców, po odjeciu zużycia posiadających wodomierze, przypisano mi zużycie 82 m3. To jakis absurd, zwłaszcza, ze w mieszkaniu zaczęłam mieszkac praktycznie dopiero w marcu, nie gotuję, w domu bywam rzadko. Przeprowadzono kontrole w mieszkaniach, ale nie stwierdzono nigdzie żadnych nieprawidlowości. Co mogę zrobic w takiej sytuacji, jak i gdzie reklamowac? Czy musze najpierw zaplacic? Jednocześnie naliczono mi dopłatę 200 zl do pobranych zaliczek na centralne ogrzewanie, pewnie na podobnej zasadzie. Wspólnota do której należe obejmuje 46 mieszkań, część z nich, nie wiem ile, jest zadlużona na 30 tys. Arogancka zarzadczyni nieruchomości nie chce udzielac konkretnych informacji i oprocz wysylania ponaglen nic nie robi w tej sprawie, jak i zreszta w innych. Zarzad jest bierny i jej podporzadkowany. Jak się obronić, żeby nie płacic "za wszystkich"? Na wiekszość wsród wlascicieli nie ma co liczyć, bo lwia część wynajmuje mieszkania, inni przebywają za granica a reszta to staruszkowie. Nic wiec dziwnego, że kwitnie samowola. Na podworku stoją samowolnie postawione murowane garaże, a nieliczne miejsca parkingowe zajmowane sa przez samowolny montaz słupkow uniemożliwiających innym autom parkowanie. Na części wspólnej, ale "od zawsze", tyle tylko udało mi sie dowiedzieć. Jak sobie poradzić z tym wszystkim, bo chyba uniezależnic sie, czy przejść do jakiejs innej wspólnoty nie można?

    Zobacz cały wątek: Rozliczenie za wodę z głównego licznika


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane