Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: camionero

Tematy założone przez użytkownika camionero

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty camionero

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • To co Pan podnosi jest zupełnie bez znaczenia. Jak inni pracownicy mają wypłacane wynagrodzenie nie ma znaczenia dla Pan konkretnej sprawy. Pan w sądzie podnosi zarzut braku wypłaty wynagrodzenia. Pracodawca musi wykazać, że Pan otrzymał wynagrodzenie. Może to zrobić pokazując przelew lub podpisane pokwitowanie. Jest dokument na jedną wypłatę a na następne nie ma, więc można zakładać, że i pieniądze nie poszły. Ewentualnie przegrana sprawa w sądzie jest tylko przegraną sprawą. Sąd odrzuca pozew i tyle. Nic więcej się nie dzieje. Jest tylko możliwość zasądzenia Panu kosztów postępowania, ale to się bardzo rzadko zdarza i tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Generalnie postępowanie przed sądem pracy jest dla pracownika zwolnione z kosztów. Natomiast może Pan w pierwszej kolejności działać przez PIP. Oni przeprowadzą kontrolę i jeśli uznają, że nie otrzymał Pan wynagrodzenia, wydadzą pracodawcy nakaz zapłaty, co może załatwić sprawę. Z takim nakazem raczej nie przegra Pan sprawy w sądzie pracy. Dzięki Panu poczułem się pewniej :). Obawiałem się pójścia do PIP ale teraz w 80% w poniedziałek idę do PIP. Pokazuje umowy o pracę listy płac przesłane przez księgową. Potrzebuje jeszcze 20% pewności... który szukam na internecie. :) Dzięki, Pozdrawiam, C.

  Zobacz cały wątek: Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy

 • No i zrobię z siebie idiotę jakie są inne konsekwencje przegranej sprawy ?? Czy po prostu sąd powie że Ja przegrałem sprawę i koniec tematu ?? Dzięki za pomoc,C.

  Zobacz cały wątek: Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy

 • Czarny schemat sprawy: Pójdę do PIP zgłoszę sprawę powiem że pracodawca zalega mi z wypłaceniem pensji za ostatnie trzy miesiące PIP przedstawię listy płac wystawione przez księgową. Listy płac są nie podpisane (dostałem je od księgowej pocztą elektroniczną). Pieniądze pracodawca wypłaca pracownikom bez podpisywania list płac bez przelewów bez żadnych poświadczeń pisemnych że pobory zostały odebrane. Przed sądem pracownicy (3 lub 4 osoby) zeznają że taka forma rozliczenia jest prawdą. sąd przyzna im rację a ja sprawę przegram. Czy taki czarny schemat jest możliwy ?? pozdrawiam, C.

  Zobacz cały wątek: Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane