Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: ccicci

 • Login: ccicci
 • Data rejestracji: 2005-01-28
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 42 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty ccicci

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mogą nałożyć spory mandat, bo to jest wykroczenie, mogą kazać rozebrać. Nie wiem skąd przekonanie, że domek na bloczkach betonowych nie może być całoroczny. Dom mieszkalny przeznaczony na stały pobyt ludzi musi być wyposażony w podstawowe media jak prąd, woda, szambo. Prąd, bo są wymagania dotyczące oświetlenia sztucznego. Musi być zapewniona możliwość gotowania posiłków (prąd, gaz, inne), ogrzewania (prąd, gaz, kominek, piec, kolektory słoneczne itp.)oraz woda do mycia i odprowadzanie ścieków. Do tego dom taki musi spełniać odpowiednie normy energetyczne względem zużycia energii do ogrzewania na 1m2 powierzchni domu, normy oświetlenia dziennego, czyli stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi. Odpowiednie normy bezpieczeństwa p/poż itp. Jeśli dom stoi na kołkach ponad ziemią, to fundament mu niepotrzebny. Fundamenty odpowiednio głębokie ok. 0,8 - 1m robi się z powodu zimowych mrozów, aby zamarzający grunt nie wysadzał podłogi i destabilizował konstrukcję. Może zamiast kilku domków, postawić jeden szereg ze wspólną kuchnią a reszta to tzw. pokoje z łazienkami. Całość jako jeden budynek. Trudno cokolwiek doradzić, gdy nie czytało się zapisów miejscowego planu, jeśli taki jest. Urzędnikom co do zasady nie wierzę, doświadczenie własne nauczyło mnie, że 9 na 10 informacji udzielonych przez urzędnika mijało się z prawdą lub było bardzo niewyczerpujących.

  Zobacz cały wątek: Budowa domku letniskowego całorocznego na działce budowlanej

 • Mała poprawka. To co napisałam dotyczy działek siedliskowych, gospodarstw rolnych i ogródków działkowych. Natomiast na działkach budowlanych można postawić maksymalnie dwie altanki po 25 m2 na każde 500 m2 działki.

  Zobacz cały wątek: Budowa domku letniskowego całorocznego na działce budowlanej

 • Wszystko zależy jak dużą działkę zamierza Pan kupić. Według nowego prawa na każde 500m2 można postawić altanę do 35 m2 bez zezwolenia, bez względu na to co jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, wystarczy zgłosić, odczekać przepisowy termin i postawić. Generalnie nawet nie musi Pan tej całej działki kupować, wystarczy dzierżawa z zapisaną zgodą właściciela na postawienie tych domków. Kolokwialnie mówiąc olać gminę i zgłosić bezpośrednio do starostwa. Odmowa może być tylko wtedy, gdy starostwo wskaże przepis, który takiej zabudowy zabrania.

  Zobacz cały wątek: Budowa domku letniskowego całorocznego na działce budowlanej

 • Jeśli sprzedawca towaru jest zobowiązany do wystawienia faktury za dostawę a tego nie robi, to trzeba po prostu zawiadomić urząd skarbowy.

  Zobacz cały wątek: firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

 • Co do zasady, jeśli sprzedawca pobiera opłatę za dostawę(transport) towaru do klienta, to jest zobowiązany wystawić za tę usługę fakturę, rachunek lub paragon. Dla sprzedawcy koszt wysyłki będzie kosztem działalności gospodarczej i po otrzymaniu faktury, rachunku czy innego dowodu poniesionej opłaty od firmy pocztowej, kurierskiej czy transportowej sprzedawca księguje to w kosztach przychodu. Ale umowa z kupującym może być inna. Sprzedający wysyła zamówiony towar i za to wystawia dowód sprzedaży a kupujący zobowiązany jest do opłacenia kosztów dostawy firmie dostarczającej i wtedy od niej bezpośrednio powinien otrzymać fakturę, rachunek czy paragon za koszt dostawy.

  Zobacz cały wątek: firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

Więcej postów użytkownika ccicci


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane