Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: chwalisława

Tematy założone przez użytkownika chwalisława

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty chwalisława

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Kodeks karny przewiduje karę nie tylko za znieważenie tych najważniejszych symboli, ale także innych znaków państwowych. I tak, ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Co więcej, polskie przepisy karne przewidują również karę dla tych, którzy znieważają lub niszczą znaki państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy. Tylko że prawo to dotyczy naszej flagi i symboli narodowych a nie innych krajów. Może można to wówczas podciągnąć jako nawoływanie do nienawiści, albo mowę nienawiści.

  Zobacz cały wątek: zniewazenie flagi - jaka kara?

 • Gdyby chodziło o ochronę tych pseudopraw autorskich to może bym specjalnie nie protestował ale mechanizmy tego porozumienia to prosta droga do zchińszczenia internetu.

  Zobacz cały wątek: Tekst ustawy ACTA 2012


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane