Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: doradcatomasz

 • Login: doradcatomasz
 • Data rejestracji: 2015-09-17
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 4 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty doradcatomasz

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Najprostsza rada ode mnie, jak to czytam, to taka, abyście jednak udali się do sądu, bo ewidentnie nie potraficie się dogadać i się najprawdopodobniej nie dogadacie... Jest wiele aspektów w twojej sprawie, za wiele, żeby to rozważać na forum. Nie komplikując więcej i tak trudnej sytuacji, proponuję złożyć wniosek do sądu i tam wszystko się rozstrzygnie, osoby trzecie zadecydują w miarę obiektywnie i nie będzie więcej kłótni i przepychanek między wami, bo będziecie się musieli dostosować do wyroku.

  Zobacz cały wątek: Proszę o pomoc! Ojciec vs. Matka

 • Wyjazd za granicę wiąże się z problemem władzy rodzicielskiej i oboje rodziców musi wyrazić na to zgodę, chyba, że jedno z rodziców nie żyje, jest pozbawione władzy rodzicielskiej, ma ograniczoną władzę rodzicielską, a zakres jej wykonywania nie obejmuje podejmowania decyzji w kwestii wyjazdów dziecka za granicę, a także ojcostwo ojca, który nie jest mężem matki, nie zostało ustalone. Gdy rodzice dziecka są małżeństwem, jednak ojcu władza rodzicielska została ograniczona przez sąd rodzinny, jedynie przysługuje mu prawo do kontaktów z dzieckiem, to w takim przypadku matka może samodzielnie decydować o wyjeździe z dzieckiem za granicę.

  Zobacz cały wątek: wyjazd z dziećmi z granice

 • Witam. Dokładnie. Należy zawsze przede wszystkim pamiętać o dziecku. Mój kolega z pracy miał ostatnio podobna sprawę, ale on nie miał problemu z tym, żeby mały przejął jego nazwisko, wręcz przeciwnie, bardzo się ucieszył, że w końcu wszystko zostało uregulowane, ponieważ wcześniej on miał swoje nazwisko, jego dziewczyna swoje, a mały miał nazwisko swojego biologicznego ojca... Misz masz... Teraz usynowił chłopaka, dał mu swoje nazwisko i wszystko jest tak, jak powinno być. Także kłopotu z tym nie ma żadnego ? dla chcącego nic trudnego.

  Zobacz cały wątek: Zmiana nazwiska dziecka

 • W oparciu o jaką umowę pracujesz?

  Zobacz cały wątek: praca po godzinach


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane