Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: edyta.k

Tematy założone przez użytkownika edyta.k

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

>>Więcej tematów użytkownika edyta.k

Ostatnie posty edyta.k

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mieszkałem razem z mama i starszym bratem w lokalu komunalnym. Nie płaciliśmy za mieszkanie. Ja praktycznie utrzymywałem rodzinę. Matka alkoholiczka, brat tez dokladal nawet grosza. Wiadomo, nie wystarczało na wszystko z mojej pensji. W tym roku dostalismy eksmisję. Matka i brat z lokalem socjalnym, a ja nie. Ja w tym czasie byłem osobą bezrobotną ale nie zarejestrowałem się na pośredniaku. Po wyroku dokonałem rejestracji, również korzystałem z pomocy MOPS. Złożyłem apelację. Między czasie zmarła matka. Dziś miałem sprawę w Sądzie II instancji. A właściwie Sąd odrzucił apelację, gdyż stwierdził że już nie jestem osobą bezrobotną i zmienił się mój status. Wpłaciłem (ile mogłem) za czynsz. Sąd nic nie wziął pod uwagę, poza tym że już nie jestem bezrobotny. Czy zgodne to było z prawem? Przecież na dzień eksmisji byłem bezrobotny, czy do tej pory miało się to utrzymać? Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!! Co mam zrobic???????????

  Zobacz cały wątek: eksmisja

 • Jest jakieś orzecznictwo SN? Sąd powołuje się ze jestem osobą młodą. Na złożenie apelacji mam 14 dni, prawda?

  Zobacz cały wątek: CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

 • Witam. Przegrałam sprawę o uchylenie obowiązku alimentacyjnego względem mojej matki. Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. Matka moja ma rentę-stały dochód. Mieszkam w województwie gdzie jest największe bezrobocie w kraju - warmińsko-mazurskie. Sąd powołał się że jestem osobą młodą i nie mam nikogo na utrzymaniu wiec jestem w stanie płacić alimenty. A dla mnie 200 zł miesięcznie jest dużo. Mam zaległości za mieszkanie i u znajomych. Czy jest jakieś orzecznictwo SN zebym mogla sie powołać w apelacji? Proszę o pomoc.

  Zobacz cały wątek: CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

 • Witam. Piszę w imieniu mojego narzeczonego. Otóż płaci on na matkę alimenty w wysokości 200zł miesięcznie. Nie ma dochodów, bezrobotny bez prawa do zasiłku. Kwoty na alimenty pożycza od mojej mamy (przelewy z banku). Mieszkanie ma własnościowe - zadłużone. Ja natomiast pomagam mu np. robienie zakupów. On sam, stara się gdziekolwiek dorobić. Jednak są to bardzo małe kwoty pieniężne. Korzystał tez z pomocy MOPS. Mój narzeczony ma - trójkę rodzeństwa, on jako najmłodszy płaci alimenty na rzecz matki. Ona ewidentnie chce go zniszczyć przeze mnie, bo jestesmy razem (od tej pory zaczely się te problemy). Ona natomiast ma rentę w wysokości 1040zł (minus zajęcie komornicze około 200zł)i alimenty 200zł. Z tego wynajmuje pokój, za który płaci 400zł miesięcznie. Sama jednak 3-4 lata temu pozbawiła siebie dachu nad głową. Sprzedała mieszaknie za 48tys i rozpuściła pieniądze. Ponadto jest to typ kobiety trwoniącej pieniądze. Posiada kredyty - łącznie opiewały na kwotę 50 tys. Sprawę sądową przegraliśmy ze względu na to ze narzeczony jest młodą i zdrową osobą i jest w stanie pracować. Oczywiście, że tak. Ale Sąd nie wział pod uwage strasznego bezrobocia. A podkreśle że mieszkamy w woj.warmińsko-mazurskim, gdzie stopa bezrobocia jest najwyzsza w Polsce. Proszę o porady. Co dalej i na jakiej podstawie prawnej możemy składać apelację?? Z góry dziękuję

  Zobacz cały wątek: uchylenie alimentów. Bardzo pilne

 • Czytając pierwszą odpowiedz... naszlo mnie pytanie. Komornik zajmuje wynagrodzenie a jezeli ja nie mam pracy tylko wlasnosciowe mieszkanie, to zajmie mi mieszkanie? na jakiej podstawie? nie rozumiem. A czy bede mogla taki czyn tez zgloscic do prokuratury ze wierzyciel nieslusznie poda zadluzenie ktorego na prawde nie ma, zatem poda niezgodne z prawda dane? Bo dzwonilam dzis do komornika i poinformowano mnie ze jezeli wierzyciel nie przedstawi zadłuzenia to czynnosci komornik nie przyjmie.

  Zobacz cały wątek: Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Więcej postów użytkownika edyta.k


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane