Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: iudex2010

 • Login: iudex2010
 • Data rejestracji: 2011-06-07
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 12 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty iudex2010

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Z opisu wynika, że to odszkodowanie weszło do majątku wspólnego jednakże będą podlegały podziałowi tylko te pieniądze, które otrzymał do momentu orzeczenia rozwodu. mgr prawa, niedrogie porady porada@poczta.onet.pl

  Zobacz cały wątek: odszkodowanie męża a rozwód

 • Zostało wprowadzone przestępstwo stalkingu ;Zgodnie z dodanym do k.k. art. 190a odpowiedzialności karnej będzie podlegał każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Problem, że chodzi tu o firmę i trudno wskazać indywidualnie sprawcę. Można jednak spróbować to zgłosić na policje. Nie wolno w żadnym wypadku ugiąć się i podpisać oświadczenia o uznaniu długu czy taż spłacić choćby części zadłużenia. Listy można od bólu ignorować a jak przyjdzie windykator to w związku z naruszeniem miru domowego wezwać policję.

  Zobacz cały wątek: INTRUM JUSTTITIA

 • Dodam, że pisząc o Pani usc miałem na myśli urząd miejsca urodzenia.

  Zobacz cały wątek: sprawa ustalenie macierzyństwa

 • Przepisy o aktach stanu cywilnego dają możliwość dorosłym adoptowanym zapoznania się z aktem urodzenia. Niech Pani idzie do usc i spyta czy został sporządzony nowy akt urodzenia gdyż chce Pani przejrzeć księge stanu cywilnego w części dotyczącej pierwotnego aktu urodzenia. Można też po prostu powiedzieć jak jest sytuacja. W dokumentach z usc powinna Pani znaleźć interesujące informacje.

  Zobacz cały wątek: sprawa ustalenie macierzyństwa

 • KPC mówi, że postępowanie uproszczone ma zastosowania w sprawach o roszczenia wynikające z umów, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych, a w sprawach o roszczenia wynikające z rękojmi, gwarancji jakości lub z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej, jeżeli wartość przedmiotu umowy nie przekracza tej kwoty. W wymienionych sytuacjach postępowanie jest obligatoryjne, nie wnioskuje się o nie i dodatkowo pozew musi być złożony na urzędowym formularzu(do pobrania na stronach sądów). Mgr prawa niedrogo udzieli pomocy w sprawach cywilnych i rodzinnych na porada@poczta.onet.pl

  Zobacz cały wątek: Kiedy postępowanie uproszczone??

Więcej postów użytkownika iudex2010


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane