Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: jarekphuavae

 • Login: jarekphuavae
 • Data rejestracji: 2013-06-06
 • Tematy użytkownika: 0
 • Posty użytkownika: 2 Zobacz wszystkie

Ostatnie posty jarekphuavae

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy wydruki z gg wystarczą na udowodnienie faktu udzielenia pożyczki i obowiązku jej zwrotu zależne będzie od treści zawratych w tych wydrukach. Przy tej kwocie dla celów dowodowych niezbędne było zawarcie pisemnej umowy pożyczki, co jednak nie wyklucza dochodzenia swoich praw na podstawie innych dowodów. Należy jednak pamiętać o zasadzie procesowej "swobodnej oceny materiału dowodowego" przez skład orzekający.

  Zobacz cały wątek: Pożyczka a umowa ustna

 • Zaliczka wiąże się z obowiązkiem jej rozliczenia. W Twoim przypadku jest to zaliczka na poczet przyszłej prowizji. Wysokość i wypłata prowizji uzależnione są od konkretnych efektów Twojej pracy. Niezależnie od tego czy nadal wiąże Cię ze zleceniodawcą (pracodawcą) umowa, posiadasz obowiązek rozliczenia się z pobranej zaliczki. O ile nie zrealizowałeś nałożonego na Ciebie zadania (brak osiągniętego celu - w Twoim przypadku jest to najprawdopodobniej przychód lub zysk dla "pracodawcy") posiadasz obowiązek zwrotu pobranej zaliczki w całości. Jeżeli natomiast Twoje działania przyniosły efekt oczekiwany przez "zleceniodawcę", to zwrot zaliczki (całkowity bądź stosunkowy) jest uzależniony od tego czy Twoja prowizja od zysku "zleceniodawcy" była wyższa od pobranej zaliczki, czy też niższa.

  Zobacz cały wątek: Zaliczka na poczet przyszłych prowizji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane