Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: jasiu60

Tematy założone przez użytkownika jasiu60

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty jasiu60

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Raczej więzienie, ani utrata prawa jazdy ojcu nie grozi, choć pewnie skierowanie na badania lekarskie, by skontrolować jego zdrowie na pewno tak. Grozi mu po pierwsze pewnie grzywna i pokrycie kosztów procesu. Resztę kosztów załatwi pewnie ubezpieczenie OC. Warto pomyśleć nad załatwieniem tej sprawy pozaprocesowo - może sąd, który będzie tą sprawę rozpatrywał zgodzi się na to, by ojciec dobrowolnie poddał się karze (jakaś kwota grzywny), choć badanie u biegłego, określające stan zdrowia ojca (czy dalej może jeździć), jest raczej pewne.

  Zobacz cały wątek: Wypadek samochodowy

 • Praktycznie nie ma żadnej różnicy, z jakiego środka transportu korzystałeś. Znalazłeś się na drodze pijany i to jest przyczyną zabrania ci prawa jazdy. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) jest wykroczeniem rozpatrywanym przez sądy grodzkie - grzywna do 5 tys. zł. Kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem zagrożonym grzywną, ograniczeniem lub pozbawieniem wolności do dwóch lat oraz zatrzymaniem prawa jazdy. To mniej więcej wszystko, co cię czeka. Zależy ile pokazał alkomat. Dostaniesz pewnie ok. 500-1000 zł grzywny (tak dają za rower) o ile to nie było powyżej 0,5 promila i do tego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w najlepszym wypadku na pół roku. Sąd może również skierować cię na powtórny egzamin na prawko. Ano... Było nie pić, albo nie jechać!

  Zobacz cały wątek: Zatrzymanie prawa jazdy po jeździe rowerem w stanie nietrzeźwości

 • jeśli szef rzeczywiście będzie chciał cię zwolnić, to przy umowie na czas nieokreślony musi tak uzasadnić swoje zwolnienie, żeby uzasadnienie było zgodne z prawdą , jednoznacznie zrozumiałe dla ciebie i zasadne z punktu widzenia przyczyn. Jeśli tak nie będzie Sąd Pracy przywróci cię do pracy, ale szef i tak pewnie znajdzie na ciebie haka (może nawet "dyscyplinarkę"). Wiadomo, będzie to "drukowane", ale przecież żaden z pracowników, którzy pozostaną w pracy nie będzie w sądzie występował przeciwko szefowi. Zdecydowanie lepszą alternatywą jes dla ciebie za wszelką cenę szukanie porozumienia. No chyba, że na pracy zupełnie ci nie zależy. Wówczas możesz zwrócić się o pomoc do PIP, ale wiedz, że twój następny pracodawca będzie prawdopodobnie dzwonił do twojego obecnego szefa, by spytać, jakim byłeś pracownikiem. Warto zastanowić się, co jest tak naprawdę dla ciebie korzystniejsze. Czy lepiej przyjąć normy, panujące w tamtej firmie, czy lepiej z tamtej pracy zrezygnować. Mścić się nie radzę. To i tak odwróci się przeciwko tobie!

  Zobacz cały wątek: Pracujemy po 9 h i nikt nie chce zaprotestować

 • zasady rozliczania lokali nie mają wiele wspólnego z temperaturą w danym lokalu. Są opracowywane na podstawie badań przez producentów systemów podzielnikowych (np. BRUNATA - zobacz http://www.brunpol.pl/3.htm czy http://www.brunata.com.pl/ ) i masz małe szanse udowodnić, że system działa źle. No to skąd te rachunki - sprawa jest prosta. Jeśli masz mieszkanie na zachód (częste wiatry, przemoczone ściany itd.) to przy kiepskim ociepleniu i nieszczelnych oknach masz bardzo wysokie opłaty właśnie dlatego, że mimo niskiej temperatury ciepła woda przez kaloryfer i tak płynie. Może nie umiesz wietrzyć - zamiast szybkiego otwarcia okien na full (przy zakręconych grzejnikach) masz ledwie uchyloną szczelinkę (albo nieszczelne okno). poczytaj, w interecie jest mnóstwo na temat oszczędzania ciepła przy podzielnikach. Acha - takie elementy, jak: parowanie w okresie lata, ogrzewanie poprzez stropy (ciepło od sąsiadów), czy wreszcie położenie lokalu (żeby było sprawiedliwie ten pod dachem i nad piwnicą powinien mieć większą normę) są uwzglednione w systemie. Jeśli chodzi o poprzedni post (wspólnota, to jest to czysta propaganda osoby, która nigdy nie była zmuszona mieszkać we wspólnocie. Owszem, to się opłaci, jeśli budynek jest nowy, ma nowe instalacje a spółdzielnia jest niewielka i nie ma lokali użytkowych, z których czynsz (często wysoki) idzie właśnie na pokrycie kosztów działalności. Jeśli budynek ma "swoje lata" to pamiętaj, że wspólnota nie dostanie grosza pomocy, a za zarządzanie i tak będzie musiała zapłacić licencjonowanemu zarządcy. I to wcale nie tak mało! Poza tym, czasem duże spółdzielnie mają różne bonifikaty (np. od firm wywożących śmieci, dostawcy internetu, telewizji kablowych), na co przy jednym bloku raczej nie możesz liczyć. To bardzo trudna sprawa i wydzielenie się budynku moze po pierwsze dużo kosztować, a poza tym przynieść jeszcze większe opłaty eksploatacyjne. trochę znam tą branżę i wiem, co mówię!

  Zobacz cały wątek: skarga na spółdzielnię

 • trudna sprawa. No może gdybyś to ty zadeklarowała, że chcesz się do Iranu wyprowadzić byłoby łatwiej. Tam bierzecie ślub, tylko nie wiadomo, czy on będzie mógł wtedy z tobą tu przyjechać. Pamiętaj. W Polsce każdy będzie uważał, że on może ci zapłacił za fikcyjny ślub i że próbuje uzyskać obywatelstwo jednego z państw Unii Europejskiej. Może gdybyście już mieli np. dwoje-troje dzieci, byłoby łatwiej. Aby uzyskać kartę stałego pobytu on musi wystąpić o nią sam. Jednocześnie ty musisz zapewnić mu środki na pobyt (chyba, że ma sam) - wówczas on w Iranie stara się w naszej ambasadzie o wizę. Jeśli będą potrzebne jakiekolwiek deklaracje z twojej strony, to pewnie ci napisze, ale jeśli tam konsul wpadnie na pomysł, że on chce tu przyjechać i zostać, a może nawet ubiegać się o stały pobyt, wówczas tej wizy może nie otrzymać. Będą podejrzewać, że kombinuje z fikcyjnym ślubem (nie on pierwszy zresztą).

  Zobacz cały wątek: Zakochalam sie w Mahomedzie!!

Więcej postów użytkownika jasiu60


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane