Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: marita000

Ostatnie posty marita000

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Hmmmm, jeśli zależy Panu na tym aby oboje dzieci żyło na równym poziomie ( i godnym) To radzę poszukać sobie dodatkowej pracy,albo w ogóle ją zmienić na lepiej płatną. Może Pan poprosić też obecną partnerkę aby poszła do pracy. Czy Panu się wydaje ze te 400 plus drugie tyle od matki to taki majątek na życie i wszystkie potrzeby dla dziecka? Może Pan też w ogóle przestać pracować legalnie i w zwiazku z brakiem pracy próbować zniżyć alimenty. Dziecko otrzyma z funduszu to co mu się należy a Pan całą wypłatę dla siebie i nowej rodziny :) Moj były mąż tak zrobił. On wozi się super furą ,niczego mu nie brakuje a ja nadal kombinuję jak wydać pieniądze ,żeby starczyło. Alimenty 500 zł na niepełnosprawne dziecko na wózku ( tylko dlatego że niby nie ma pracy, ma kredyty i nową zone z 2 jej dzieci) Sędzina powiedziała ,że narazie się zlituje , bo i tak z funduszu wiecej jak 500 nie wypłacą na dziecko ( powinien płacić 1000 zł) ,ale jak założe o podwyzkę jeszcze raz to inny sedzia moze nie być tak wyrozumiały.... Radzę nie kombinować ze zniżaniem alimentów bo jak się trafi na wyjątkowo kochającego dzieci sędziego to może jeszcze dołożyć ...

Zobacz cały wątek: Alimenty a drugie dziecko

• Dokładnie- święta prawda... Jak jest pełna rodzina to jest ok ,ale jak juz sie sypie to zaczynają się problemy.... Dziecko zostaje z matką i to ona codziennie myśli co ma zrobic aby mieć na ksiązki,zabawki,ubrania ,jedzenie,opłaty itp... Przecież nie powie do własnego dziecka ze nie bedzie teraz jadło np 7 lat bo tata nie ma pracy i nie moze płacić. Albo że tata ma nową rodzinę i nowe dzieci i tam musi dawać wszystkie piwniążki... Zrobi wszystko co w jej mocy zeby zorganizować dziecku w miarę możliwości jakieś normalne i godne życie. Nawet się zadłuży bo przecież nie dopuści do tego aby na jej oczach dziecko głodowało. Oczywiście są też samotni ojcowie i oni z pewnością rozumieją o czym mówię. Wszystko spada na jedną stronę ( tą co się dzieckiem zajmuje) a ta druga zyje sobie spokojnie i kombinuje gdzie tu zarobić ( koniecznie na czarno) zeby tylko komornik nie mógł ani grosza dla dziecka ściągnąć. Bo to jest tak ,że jeśli ktoś nie zajmuje sie osobiście wychowaniem dziecka to wydaje mu się ze osoba wychowująca dziecko za nasze alimenty balanguje.... Śmieszne...! Ja np mam 500 zł na niepałnosprawne dziecko ( to tak wiele ? ) Do pracy nie wolno mi iść bo muszę sie opiekować synem ( jest na wózku inwalidzkim)Mam owszem zasiłki ( wszystkiego do kupy jest 1800zł) To dla mnie i dla dwojga moich dzieci nie jest nie wiadomo jaka suma.... 530 zł kredytu,pampersy 56 zł mies,cewniki ok 60zł mieś, przedszkole 230 zł mies,prąd latem 250- zimą 700 ( ogrzewanie), provident 100 zł tyg. internet 50 zł,tel syna 25 zł plus jakieś ksiązki,buty dla dzieci ,ubrania itp... I niech któs mi powie czy ja z tego mogę poszaleć ??? :) Chocbym nawet mogła wyjsc na dłuzej niz 3 godziny z domu to i tak niewiele mi zostaje na zycie a co dopiero mówić o czymkolwiek innym, np chocby o kupnie czegoś sobie.... Tak zyje rodzic ( opiekujący sie dzieckiem), który według niektórych tu na tym portalu wypowiadających sie cyt. "Zachowujecie się jak pazerne hieny". To nie jest pazerstwo drodzy alimenciarze tylko walka o w miarę godne życie Waszych dzieci !!! A wydatki na dzieci są niestety ogromne. A wie to tylko ten,któ sam wychowuje swoje pociechy. Co do tego tematu tutaj..... Ktoś kto wiąże sie z rodzicem ,który płaci alimenty na dzieci z poprzedniego związku musi być idiotą zeby zdecydować się na jeszcze jedno dziecko, wiedząc ,że nie bedzie was na to stać. A później właśnie są lamenty- skąd wziąć teraz pieniadze na to czy na tamto i jak tu zrobić zeby mniej płacić na tamte dzieci albo nawet w ogole nie płacić. Rada jest jedna- Jeśli wasz oblubieniec mało zarabia a płaci alimenty to lepszym rozwiązaniem jest jakieś zabezpieczenie przed ciążą. Po co sprowadzać kolejne dziecko na świat ,skoro nie jest się w stanie utrzymać żyjących już dzieci .... ?

Zobacz cały wątek: pozew o podwyższenie alimentów a nowa rodzina

• Po pierwsze napisz odwołanie czy zazalenie do wyzszej instancji a jesli sad wyzszej instancji wróci sprawę do ponownego rozpatrzenia ( bo i tak może być ) to napisz pismo o zmianę sedziego. Dobrze byłoby udać się jak najszybciej do jakiegoś radcy prawnego ( koszt ok 50 -70 zł - porada) on podpowie jak napisac i co mowic. Powodzenia. I pamiętaj o terminach bo na zazalenie tez jest jakiś termin.

Zobacz cały wątek: Podwyższenie alimentów

• Jak mniejszą kwotę ? Zmniejszyć obecne alimenty ? Żeby sąd zmniejszył alimenty to po pierwsze ojciec musi udowodnic ze pogorszyły sie jego warunki nie z jego winy , po drugie musiałby do tej pory placic wysokie alimenty. A ile do tej pory było alimentów. Napisz coś więcej.

Zobacz cały wątek: Alimenty-sprawa

• Aaaa i załóż też sprawę o rozwód i to szybko bo sąd na to też patrzy. Albo przynajmniej powiedz ,że jesteś w trakcie pisania pozwu. Wiele par idzie po alimenty, mąż pracuje na czarno - wiec jest nieściagalny a dodatkowe 500 zł z funduszu jest :)

Zobacz cały wątek: Alimenty na dziecko od męża, który porzucił rodzinę i pracę

Więcej postów użytkownika marita000

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane