Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: mineralle

Tematy założone przez użytkownika mineralle

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty mineralle

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Z mojego doświadczenia wiem, że przy rozwodzie z twojej winy alimenty płacisz do końca życia żony lub do zawarcia przez nią nowego związku małżeńskiego. Pamiętaj jednak, że co do winy wypowie się sąd i w tej sprawie to czy się zgadzasz, czy nie na uznanie swojej winy nie ma decydującego znaczenia. Pewnie jeśli oznajmisz, że zgadzasz się uznać swoją winę, to skrócisz czas trwania rozpraw i oszczędzisz nerwów. Zwłaszcza jeśli to ty odszedłeś i dopuściłeś się zdrady małżeńskiej. Tyle z doświadczenia laika.

  Zobacz cały wątek: Rozwód z orzekaniem o winie a alimenty

 • "Rodzicowi pozbawionemu władzy rodzicielskiej może ona zostać przywrócona ? po ustaniu przyczyn jej pozbawienia."

  Zobacz cały wątek: prawa rodzicielskie

 • Niektórzy już tak mają, że lubią obarczać byłe żony winą za SWOJE decyzje w sprawie rozwodu....A byłej żonie życz zdrowia do pracy i nowego męża -aby uwolnić się od alimentów!

  Zobacz cały wątek: sprawa o alimenty na matkę

 • Serdecznie Pani współczuję choroby rodziców. Wiem, jak wielkim jest to obciążeniem nie tylko fizycznym ale i psychicznym. Nie jestem prawnikiem. Znalazłam artykuły o umowie dożywocia np. tutaj:http://www.we-dwoje.pl/umowa;dozywocia,artykul,3016.html Może warto zapytać jeszcze prawnika o skierowanie sprawy o alimenty od pozostałego rodzeństwa na pokrycie kosztów opiekunki, bo pani sama nie daje rady. Potrzebne byłoby chyba pełnomocnictwo od rodziców dla pani. I czy pani działania nie spowodują, że rodzeństwo po śmierci rodziców zakwestionuję zawartą umowę darowizny. Oglądam serial Klan. Bez względu na rodzeństwo, Myślę, że potrzebuje Pani takiej serdecznej i pracowitej "cioci Stasi", która pomoże pani na stałe w opiece nad rodzicami i domem np. w zamian za wynajem pokoju u Pani. W serialu też był pan Władek chory na Alzheimera i opiekę sprawowała z pomocą przyszywanej "cioci Stasi" ta córka, która mieszkała w domu rodziców. A po śmierci rodziców i tak jedna z sióstr zażądała zachowku...Chyba niczego nie pokręciłam ... Potrzebuje Pani trochę wytchnienia! Serdecznie pozdrawiam i życzę pogody ducha.

  Zobacz cały wątek: Opieka nad rodzicami z darowizny


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane