Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: mrozowskim

Tematy założone przez użytkownika mrozowskim

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty mrozowskim

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Osoba fizyczna w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia pojazdu używanego (zgodnie z definicją ustawy o podatku VAT to taki który spełnia łącznie obydwa warunki: 1. od daty pierwszej rejestracji pojazdu upłynęło więcej niż 6 miesięcy oraz 2. pojazd ma większy przebieg niż 6000 km) jest zwolniony z obowiązku opłaty VAT, a VAT gdyby taki obowiązek powstał, byłby płacony w Polsce. Więc jeśli nabył Pan pojazd spełniający kryteria pojazdu używanego nie płaci Pan VAT ani w kraju nabycia ani w kraju rejestracji.

  Zobacz cały wątek: Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

 • Tak. Wniosek do sądu o wydanie nakazu eksmisji.

  Zobacz cały wątek: czy mogę wyrzucić zameldowanych???

 • Nie, Pan ma czystą sprawę. Oni ścigają brudasów o podatek dochodowy i VAT, ale to nie jest Pana problem. Może Pan im spokojnie udostępnić te dokumenty. Gdyby chcieli od Pana VAT już by się o niego upominali. U Pana nie powstał obowiązek zapłaty VAT w Niemczech.

  Zobacz cały wątek: Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

 • Dług męża z poprzedniego związku zawsze będzie stanowił jego "majątek" odrębny, gdyż powstał przed zawarciem związku. Musiałby Pani podpisać zobowiązanie do jego spłaty, żeby stała się Pani współodpowiedzialna za ten dług. Natomiast co do przyszłych spraw warto zastanowić się nad rozdzielnością majątkową i każdy będzie miał swój własny majątek. Jak kupicie dom, to każdy będzie miał w nim taki udział, jaki wniesie wkład w jego nabycie, co musi oczywiście zostać wykazane w akcie notarialnym, że Pani przykładowo nabywa na własność 98/100 całości a mąż 2/100 całości i w takich proporcjach też nastąpi podział majątku przy ewentualnym spadku. Do tego powinna Pani sporządzić testament, w którym Pani określi, kto i co ma otrzymać.

  Zobacz cały wątek: Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

 • Ja to bym na Pana miejscu trochę poczytał kodeks cywilny zanim bym tak szastał karnym. Może dowie się Pan coś więcej na temat współwłasności i praw przysługującym współwłaścicielom, a nie obcym osobom, które włamują się do cudzego mieszkania. Tak się składa, że też odziedziczyłem w jakiejś części dom, którego jestem współwłaścicielem i meldując się w nim okazałem decyzję sądu o podziale spadku jako dokument uprawniający do dysponowania lokalem. Nikt z pozostałych współwłaścicieli nie musiał wyrażać żadnej zgody na meldunek. Tak więc siostra może się zameldować w mieszkaniu i ma identyczne prawo do dysponowania nim jak brat, a jeśli nie będą w stanie się dogadać i sprawa trafi do sądu, to najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, jakie przyjmie sąd, będzie nakaz sprzedaży mieszkania i podział uzyskanej kwoty pomiędzy współwłaścicieli. Przy tego typu sprawach sądy nie są związane wnioskami stron.

  Zobacz cały wątek: Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Więcej postów użytkownika mrozowskim


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane