Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: mrozowskim

Tematy założone przez użytkownika mrozowskim

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty mrozowskim

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • To nadal powstaje pytanie, czy pozostali współwłaściciele wyrazili zgodę na prowadzenie tych prac, a jeśli nie to, czy były one konieczne dla utrzymania substancji nieruchomości. W teorii można się o nie sprzeczać, w praktyce może się to okazać mało skuteczne i drogie.

  Zobacz cały wątek: czy mogę wyrzucić zameldowanych???

 • To w takiej sytuacji pozostają jeszcze dwie możliwości. Pani narzeczony odsprzedaje braciom swój udział w nieruchomości lub sprzedaż całości i podział uzyskanej ceny sprzedaży. Możecie wystąpić do sądu o wydanie zarządzenia sprzedaży nieruchomości i podziału uzyskanej ze sprzedaży kwoty jeśli nie dacie rady się dogadać, ale to jest drogie rozwiązanie (koszty postępowania). Sąd raczej nie wyda decyzji zobowiązującej pozostałych współwłaścicieli do zbycia swoich udziałów na Waszą rzecz. Nie ma znaczenia, że bracia mają mieszkania, gdzie mogą mieszkać. Musicie usiąść do stołu i porozmawiać o całej sprawie i dojść do jakiegoś porozumienia. Jeśli będziecie sami inwestować w nieruchomość, to tych pieniędzy raczej nie odzyskacie. Współwłasności nieruchomości jest przechlapana, jeśli pojawiają się spory.

  Zobacz cały wątek: czy mogę wyrzucić zameldowanych???

 • Tak, może Pani im zaproponować wykupienie ich udziałów w nieruchomości i jeśli się zgodzą, ustalicie cenę i zapłacicie im za ich udziały i nabędziecie prawo własności do całości nieruchomości, możecie się pozbyć wspomnianych osób. W obecnej sytuacji mają oni identyczne prawa i obowiązki związane z nieruchomością jak Pani narzeczony. Najmniejsze prawo do nieruchomości ma Pani, bo nie ma Pani żadnego. To właściciele mogą Panią posadzić na wycieraczce a nie Pani ich.

  Zobacz cały wątek: czy mogę wyrzucić zameldowanych???

 • Skierować pozew do sądu cywilnego o wydanie nakazu zwrotu pieniędzy z tytułu nieuzasadnionego wzbogacenia wraz z odsetkami ustawowymi i wnioskiem o zabezpieczenie powództwa i przestać się bać założenia sprawy o wyłudzenie, bo to nie on zakłada takie sprawy tylko policja lub prokurator. Brat może najwyżej złożyć takie zawiadomienie, a Pani może wtedy złożyć zawiadomienie na brata, o składania zawiadomienia w sytuacji, w której wie, że przestępstwo nie miało miejsca. To jest karalne.

  Zobacz cały wątek: Wyłudzenie pieniędzy

Więcej postów użytkownika mrozowskim


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane