Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Forum - użytkownicy

Profil użytkownika: mrozowskim

Tematy założone przez użytkownika mrozowskim

 • TYTUŁ
  ODPOWIEDZI
  OSTATNI POST

Ostatnie posty mrozowskim

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Powinno się Panu coś należeć. Niezależnie od tego powinien Pan niezwłocznie przedstawić roszczenie. Dokładnie ile się Panu należy pomoże Panu ustalić notariusz lub prawnik.

  Zobacz cały wątek: Zachowek po dziadku

 • Może Pani oddać sprawę do egzekucji komorniczej.

  Zobacz cały wątek: tata nie płaci alimentów na czas i w niepełnej kwocie

 • W takiej sytuacji egzekucja komornicza jest uzasadniona, bo Pan nie wpłacił w terminie całości należnych alimentów. Co Pan może zrobić, to złożyć wniosek o obniżenie alimentów uzasadniając to wysokością osiąganego wynagrodzenia. Komornika może Pan się pozbyć w porozumieniu z byłą żoną, jeśli ta złoży wniosek do komornika o umorzenie lub zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Alternatywnym rozwiązaniem jest złożenie do depozytu sądowego miesięcznej kwoty alimentów x 6. Szczegóły znajdzie Pan tu: http://www.ekomornik.pl/article/Kiedy-mozna-zadac-umorzenia-egzekucji-z-alimentow-1647

  Zobacz cały wątek: Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

 • Nie znam, ale z tym poradzi sobie każdy prawnik, a nawet może się Pan sam pokusić o napisanie sprzeciwu. Sprzeciw trzeba złożyć na specjalnym formularzu: https://rf.gov.pl/files/wzory_58.rtf Tu znajdzie Pan dodatkowe informacje: http://www.infor.pl/prawo/w-sadzie/nakaz-zaplaty/256138,Co-napisac-w-sprzeciwie-od-nakazu-zaplaty.html, https://antywindyk.pl/poradnik-dluznika-sprzeciw-od-nakazu-zaplaty-w-postepowaniu-upominawczym-e-sad/

  Zobacz cały wątek: CZESNE ZA SZKOŁĘ A PRZEDAWNIENIE

 • Konstytucja daje każdemu prawo do sądów w art.45. Więc każdy, kto nie jest w stanie ponieść kosztów sądowych bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny ma prawo do zwolnienia od takich kosztów lub ich obniżenia. Jeśli potrzebujemy w danej sprawie pomocy prawnika, wówczas wnioskujemy o zwolnienie od kosztów i o pomoc prawną z urzędu razem na jednym wniosku. Jako strona zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części, możemy bowiem domagać się ustanowienia bezpłatnej pomocy prawnej z urzędu, czyli adwokata lub radcy prawnego. Tylko trzeba chcieć, a jak już ustaliliśmy, można też nie chcieć. Wtedy ma się, co się ma. Jak się chce, to czasem trzeba brnąć do SN. Ustawą nie da się nakazać sędziom obiektywizmu i uczciwego wywiązywania się z obowiązków. Jak już też wspomniałem poziom orzekania w sądach rejonowych nie stoi niestety na najwyższym poziomie. Sędziowie powinni podlegać ocenie jakości wydawanych przez nich orzeczeń i zbyt wiele błędów powinno takich sędziów odsyłać na bramki wykrywaczy metalu na wejściach do sądów, z których mogliby powoli awansować, jeśli się dokształcą i nabiorą chęci do rzetelnej pracy.

  Zobacz cały wątek: Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Więcej postów użytkownika mrozowskim


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane